در پی حمله یک بمب انداز انتحاری به مینی بوس حامل کارمندان شبکه خبری تلویزیون طلوع در افغانستان در ۲۰ ژانویه، در خیابان دارالامان در کابل، ۷ تن جان سپردند و ۲۰ نفر مجروح شدند.

انفجار، نخستین حمله عمده به یک سازمان رسانه ای در افغانستان، چند ماه پس از آن صورت گرفت که طالبان شبکه طلوع را ، که شامل تعدادی ایستگاه تلویزیون، اینترنتی و رادیو می شود، یک «هدف نظامی»  مشروع اعلام کرد. طالبان مسئولیت قتل ها را بر عهده گرفته است.

فوآد امان، مجری شناخته شده تلویزیون طلوع، در صفحه فیس بوک خود نوشت : "دشمن صلح و مردم افغانستان همکاران مرا شهید کرده است. این حملات مذبوحانه ما را از فاش کردن حقیقت باز نخواهد داشت."

طلوع ، ایستگاه تلویزیونی مشهور و مستقلی است که اغلب از طالبان انتقاد می کند، و بخشی از شبکه بزرگتری است که در سال ۲۰۰۴ در میان کوشش های بین المللی برای توسعه رسانه های آزاد در افغانستان راه اندازی شد.

سفارت آمریکا در کابل حمله را بشدت محکوم کرد و در یک بیانیه مطبوعاتی همدردی خود را با قربانیان و خانواده های آنها در این زمان دشوار ابراز داشت.

در بیانیه گفته شد "کشتن کسانی که برای روشنگری، آموزش و سرگرمی کار می کنند افغان ها را از استفاده از حق جهانی خود برای آزادی بیان یاز نخواهد داشت. ایجاد یک رسانه پویا یکی از موفقیت های بزرگ مردم افغانستان در ۱۴ سال گذشته است. ما در کنار مردم و دولت افغانستان در حالی که برای برقراری صلح و امنیت در کشور کار می کنند، ایستاده ایم."