ديدگاه واشنگتن

 بازتاب دیدگاه‌های دولت ایالات متحده در صدای آمریکا

گزارش جدید نقض آزادی مذهبی در کشورهای جهان؛ ایران و چین در صدر
00:01:58
گزارش جدید نقض آزادی مذهبی در کشورهای جهان؛ ایران و چین در صدر
پرزیدنت ترامپ روشن ساخت که اجازه نمی‌دهد رژیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد
00:01:56
پرزیدنت ترامپ روشن ساخت که اجازه نمی‌دهد رژیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد
United States ambassador to the United Nations Kelly Craft speaks during a Security Council meeting at United Nations…
00:01:56
آمریکا خواستار تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به جمهوری اسلامی ایران است
Secretary of State Mike Pompeo and Treasury Secretary Steve Mnuchin brief reporters about additional sanctions placed on Iran,…
00:02:08
تحریم‌ خطوط کشتیرانی و مقامات جمهوری اسلامی به خاطر کشتن مردم ایران
آمریکا صدور انواع خاصی از ویزا برای سرمایه‌گذاران ایرانی را ممنوع می‌کند
حوثی ها بخش های عمده پر جمعیت یمن را تحت کنترل خود دارند. میلیون ها یمنی در این مناطق زندگی می کنند و در معرض گرسنگی قرار دارند که این، آنها را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر می کند.
برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران طی سخنانی در واشنگتن گفت شرایط اسفناک اقتصادی ایران عمدتاً ناشی از فساد مافیایی نخبگان رژیم است.
نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر
"رژیم ایران به خاطر شرکت مردم در اعمال حقوق خود در شرکت در تظاهرات صلح آمیز، آنها را به زندان می اندازد، کسانی را هم که وکیل مدافع آنها هستند زندانی می کند...."
تصویر قاچاق انسان در کامیونها در مرز ایران و ترکیه (آرشیو)
قربانیان قاچاق انسان در ایران به خاطر عملی که ناچار به انجام آن شده اند مجازات می شوند - آری، قربانیان مجازات می شوند. برای نمونه، قربانیان قاچاق جنسی ممکن است به خاطر ارتکاب زنا به مرگ محکوم شوند."
"چهل سال دزد سالاری، چهل سال تاراج ثروت ملی و هزینه کردن آن در راه حمایت از تروریسم. چهل سال است که مردم عادی ایران صرفا به خاطر احقاق مسالمت‌آمیز حقوق‌شان به زندان می‌افتند."
سام براون بک، سفیر سیار آمریکا در امور آزادی بین المللی دینی
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر در کتابخانه ریگان در کالیفرنیا، اعدام یکی از دراویش را نمونه دیگری از ستم دینی در ایران ذکر کرد.
پخش اعترافات تلویزیونی مائده هژبری در تلویزیون ایران
تلویزیون دولتی ایران فیلم ویدیوئی دختر نوجوانی را پخش کرد که ظاهرا از سوی یک مقام دولتی بازجوئی می شود. دختر در حالی که اشک می ریزد اعتراف می کند که با گذاشتن کلیپ صحنه رقص خود در اینستاگرام مرتکب "هنجارشکنی اخلاقی" شده است.
"هدف تحریم‌های ما تغییر رفتار رژیم ایران است. تحریم‌ها مردم ایران را هدف قرار نمی دهند. ایالات متحده صادرات مواد غذائی یا دارو را به ایران تحریم نمی کند."
در حالی که ایرانیان در تلاش برای بازیابی هویت فرهنگی، تمدن ایرانی و برخورداری آزاد از حقوق بنیادین خویش هستند، ایالات متحده در کنار آنها ایستاده است.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
"شورای حقوق بشر به صحنه عمل ریاکاری بی‌شرمانه‌ای تبدیل شده است: بسیاری از بدترین رفتارها در زمینه حقوق بشر در جهان نادیده گرفته می شود، و شماری از بدترین زیرپا گذارندگان حقوق بشر عضو شورا هستند."