اقتصادی

ارزش دلار در قیاس با سبد ارزهای مهم چون یورو و پوند، روز جمعه به پایین ترین حد خود در سه ماه اخیر رسید.
محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت
در پی افزایش شدید قیمت تخم مرغ در ایران، سخنگوی دولت اعلام کرد افزایش قیمت به دلیل «معدوم کردن» میلیونها مرغ تخم گذار مبتلا به آنفلوآنزا بوده است.
تازه ترین آمارها نشان می دهد ایالات متده آمریکا برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴، شاهد رشد اقتصادی بیش از سه درصد بوده است.
رای گیری در ساعت ۱:۳۶ بامداد چهارشنبه پایان یافت.
بامداد چهارشنبه سنای ایالات متحده نیز مانند مجلس نمایندگان نخستین لایحه اصلاح قانون مالیاتی آمریکا طی سه دهه اخیر را با ۵۱ رای مثبت جمهوریخواهان در مقابل ۴۹ رای منفی به تصویب رساند. به این ترتیب پرزیدنت ترامپ یک گام دیگر در عمل به وعده های انتخاباتی اش نزدیک شد.
شهلا آراسته
نویسنده: شهلا آراسته
چهارشنبه, 12/20/2017 - 10:28
مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه نخستین لایحه اصلاح قانون مالیاتی ایالات متحده طی سه دهه اخیر را با ۲۲۷ رأی موافق در برابر ۲۰۳ رأی مخالف تصویب کرد؛ گامی که پیروزی عمده برای پرزیدنت ترامپ در عمل به وعده های انتخاباتی اش محسوب می شود.
شهلا آراسته
نویسنده: شهلا آراسته
سه‌شنبه, 12/19/2017 - 23:59
صندوق جهانی پول، گزارش داده است که اقتصاد ایران به یاری لغو تحریم‌های بین‌المللی رو به بهبود گذاشته و اکنون به اصلاحات فوری در نظام بانکی کشور نیاز دارد.
مالباختگان موسسات مالی بار دیگر مقابل دادستانی تهران دست به تجمع اعتراضی زدند و این بار علیه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شعار دادند.
نمایی از مقر سازمان تجارت جهانی (WTO) در شهر ژنو سوئیس
ایالات متحده می‌گوید برخی شرکت‌های تجاری و صنایع چینی، یا متعلق به دولت آن کشور بوده یا از حمایت‌های دولتی برخوردار هستند و از این رو، در رقابت‌های آزاد بین‌المللی منصفانه عمل نمی‌کنند. ایالات متحده می‌گوید برخی شرکت‌های تجاری و صنایع چینی، یا متعلق به دولت آن کشور بوده یا از حمایت‌های دولتی برخوردار هستند و از این رو، در رقابت‌های آزاد بین‌المللی منصفانه عمل نمی‌کنند.
مقامات تجاری آمریکا و ژاپن به همراه مقامات اتحادیه اروپا در حاشیه نشست وزیران سازمان تجارت جهانی در پایتخت آرژانتین، بیانیه مشترکی در این رابطه صادر می کنند که گفته می شود در آن به مسئله ظرفیت مازاد چین و دیگر اقدامات تجاری این کشور اشاره شده است.
عکس از تجمع روزهای اخیر این گروه از کارگران
کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به تعویق مطالبات شان برای سومین روز پیاپی اعتصاب خود را ادامه دادند.
آتش‌سوزی «توماس» که ۲۳۰ هزار هکتار را در منطقه های سانتا بارابارا و ونتورا در بر گرفته، پنجمین آتش سوزی بزرگ در تاریخ مدرن کالیفرنیا است.
نهاد مذهبی جامعه المصطفی العالمیه بر تربیت طلاب خارجی در ایران نظارت دارد.
بودجه سال آینده ایران به شدت زیر ذره بین کاربران شبکه‌های اجتماعی رفته و انتقادهای مختلفی را از سوی این کاربران به دنبال داشته است.
بیت کوین در ده ساعت یک پنجم قیمت اش را از دست داد.
قیمت سکه طلا و ارز در بازار آزاد ایران با رشدی چشمگیر، افزایش یافت. خبرگزاری‌ گزارش دادند که قیمت سکه تمام(طرح جدید) در بازار آزاد تهران با ۳۹ هزار تومان افزایش نسبت به روزهای قبل به یک میلیون و ۴۳۷ هزار تومان رسید.
شورای حقوق بشر هرگز پیشتر نگرانی های حقوق بشری در مورد شرکت های فعال در «مناطق اشغالی» در دیگر نقاط جهان حتی هنگام پاکسازی های قومی مطرح نکرده است. هدف شورای حقوق بشر از این حرکت مبارزه با ناقضان حقوق بشر نیست، بلکه مساله بر سر آسیب زدن به اسراییل به هر شکل ممکن است.