مازیار جبرانی
مازیار جبرانی

مازیار جبرانی بازیگر و کمدین مشهور ایرانی پس از مدتی دوری از تلویزیون با سریال جدیدی به تلویزیون باز می گردد، این مجموعه کمدی «سوپریور دوناتس» نام دارد و پخش آن  از ماه فوریه در شبکه «سی.بی.اس» آغاز می شود.

«سوپریور دوناتس» داستان «آرتور» صاحب یک کافی شاپ و شاگردش «فرانکو»در شهر شیکاگو است که درگیر ماجراهای جالب و خنده داری می شوند، آرتور سفید پوست و فرانکو آفریقایی تبار است.

این مجموعه تلویزیونی از نمایشنامه مشهور «سوپریور دوناتس» نوشته «تریسی لتز» الهام گرفته شده، اثری تحسین برانگیز که جایزه پولیتزر را هم برد.

 

آرتور و فرانکو در صحنه ای از سریال

​​

تهیه کنندگان این سریال شخصیت های جدیدی به داستان اضافه کرده اند و با استفاده از چاشنی طنز و شوخی به بیان برخی ناهنجاری های اجتماعی و تابوهای فرهنگی در آمریکا می پردازند.

مازیار جبرانی یکی از شخصیت های اصلی «سوپریور دوناتس» است و نقش یک تاجر عراقی را بازی می کند، او در تمامی قسمتهای این مجموعه تلویزیونی حضور دارد و تصویر مثبتی از خاورمیانه و مردمانش ارائه می دهد.

مازیار جبرانی در سال های اخیر بعنوان بازیگر میهمان در سریال های تلویزیونی بسیاری حضور داشته ولی در «سوپریور دوناتس» جزو بازیگران اصلی است و در صحنه های مختلفی دیده می شود.

 

مازیار جبرانی

​​

به گفته «گرت داناوان» یکی از تهیه کنندگان، «سوپریور دوناتس»، یک سریال کمدی است و با هدف سرگرمی تماشاگران ساخته می شود، با این حال آنها به برخی از موضوعات داغ روز نیز می پردازند، مسائلی چون نژاد پرستی، اسلام هراسی، تبعیض های جنسیتی و یا کنترل اسلحه.

سال گذشته یک قسمت از این سریال تلویزیونی بصورت آزمایشی تولید شد ولی شبکه «سی.بی.اس» از نتیجه کار راضی نبود و آن را تأیید نکرد.

با توجه رویدادهای سیاسی اخیر در آمریکا و حضور چشمگیر اقلیت های نژادی در این داستان، این شبکه تلویزیونی از تهیه کنندگان خواست تا نسخه آزمایشی دیگری را تولید کنند.

 

آرم سریال تلویزیونی «سوپریور دوناتس»

​​

در نهایت «سی.بی.اس» این سریال را تأیید کرد و برای یک فصل با تهیه کنندگان قرارداد بست، ادامه تولید «سوپریور دوناتس» بستگی به تعداد بیننده های تلویزیونی و نظر منتقدین هنری دارد.

بر اساس برنامه اعلام شده، پخش این مجموعه تلویزیونی از دوشنبه دوم فوریه ساعت نه شب از این شبکه آغاز خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif