ماجراهای مربوط به نشست دختر پرزیدنت ترامپ روی صندلی رئیس جمهوری آمریکا در یکی از نشست های گروه بیست، دستمایه جدال کلامی آقای ترامپ و دختر نامزد شکست خورده دموکرات ها در انتخابات گذشته شده است.

در دومین روز نشست گروه ۲۰ در هامبورگ، برای دقایقی ایوانکا دختر و مشاور پرزیدنت ترامپ روی صندلی او نشست. برخی از این اقدام انتقاد کردند که چرا در نشستی در سطح رهبران جهان، دختر رئیس جمهوری آمریکا نشسته است و وقتی رئیس جمهوری جلسه را ترک کرد، باید وزیر خارجه روی صندلی می نشست.

رئیس جمهوری آمریکا دلخوری خود از این انتقادات را در توئیتی اینطور نشان داد.
 

​​ آقای ترامپ نوشت: اگر از چلسی کلینتون - در حالی که مادرش کشور را به باد می‌داد - می‌خواستند روی صندلی او بنشیند، رسانه‌های قلابی می‌نوشتند چلسی برای ریاست جمهوری!

آقای ترامپ بارها از رسانه های آمریکایی انتقاد کرده که به او ایراد های بی راه می گیرند و حتی اگر جای او هیلاری کلینتون انتخاب شده بود، چنین انتقادهایی مطرح نمی کردند. حتی آقای ترامپ برخی رسانه ها همچون سی ان ان را بارها «جعلی» و «تقلبی» خطاب کرده است.

اما این توئیت آقای ترامپ، واکنش دختر هیلاری کلینتون را در پی داشت:

​​ چلسی کلینتون نوشت: صبح به خیر آقای رئیس جمهور. پدر و مادر من هرگز به ذهنشان خطور نمی‌کرد که از من چنین چیزی بخواهند. آیا شما داشتید کشور را به باد می‌دادید؟ امیدوارم این طور نباشد.

پرزیدنت ترامپ هنوز به این توئیت چلسی کلینتون واکنشی نشان نداده است.

آقای ترامپ از قبل از انتخابات از توئیتر برای ابراز نظرات خود استفاده می کند که توئیت های او گاهی با واکنش دیگران مواجه می شود.

هیلاری کلینتون رقیب آقای ترامپ بود که در انتخابات ۱۸ آبان گذشته، رقابت را به او باخت.