پنج عضو اصلی تیم ملی فوتبال زنان، برندگان جام جهانی و قهرمان المپیک آمریکا، در شکایتی به یک دادگاه فدرال این کشور، فدراسیون فوتبال آمریکا را به تبعیض در دستمزد متهم کرده اند.

آنها در شکواییه ادعا می کنند این تیم نیروی اقتصادی محرکه ای برای فوتبال آمریکا است در حالی که بازیکنان تیم زنان فوتبال دستمزدهایی بسیار کمتر از همتایان خود در تیم مردان دریافت می کنند.

امضا کنندگان شکواییه از جمله برجسته ترین و مشهور ترین ورزشکاران زن در جهان هستند. آنها در شکایت خود که روز چهارشنبه به کمیسیون فرصت های شغلی برابر ارائه دادند، در خواست کردند درباره روش کار فدراسیون فوتبال تحقیق شود.

کارلی لوید، کاپیتان مشترک تیم در بیانیه ای گفت "ما سال ها کاملا صبور بوده ایم، با این اعتقاد که فدراسیون درست عمل خواهد کرد و غرامتی عادلانه خواهد پرداخت."

یکی دیگر از اعضای تیم گفت بازیکنان می گویند آنها چهل درصدِ آنچه فوتبالیست های تیم مردان دریافت می کنند می گیرند، هرچند که سال پیش بسوی کسب مقام قهرمانی جهان حرکت کردند.

با اینکه شکواییه را فقط پنج بازیکن امضا کردند، آنها گفته اند از طرف تمامی تیم زنان حرف می زنند و همه بواسطه قرارداد با تیم ملی، کارمندان فدراسیون فوتبال هستند.