National Nurses United (NNU) honors registered nurses who have died of COVID-19 during the pandemic in Washington
تجمع گروهی از پرستاران عضو اتحادیه ملی پرستاران آمریکا مقابل کاخ سفید.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بزرگترین اتحادیه پرستاران ایالات متحده  از اعلامیه اخیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا مبنی بر این که افراد کاملاً واکسینه شده، در اکثر موارد، نیازی به زدن ماسک صورت ندارند،‌ انتقاد کرد.

بانی کستیو، مدیر اجرایی اتحادیه ملی پرستاران در بیانیه‌ای گفت: «جدیدترین رهنمود مرکز کنترل و پیشگیری بیماری مبتنی بر علم نیست، از سلامت عمومی محافظت نمی‌کند، و زندگی بیماران، پرستاران، و سایر کارکنان خط مقدم را در سراسر کشور به خطر می‌اندازد.»

خانم کستیو افزود: «اکنون زمان کاهش اقدامات حفاظتی نیست و ما عصبانی هستیم که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری چنین کاری را انجام داده است در حالی که ما هنوز در وسط کشنده‌ترین بیماری همه‌گیر در یک قرن گذشته بسر می بریم.»

جین راس، رئیس این اتحادیه نیز گفت: «اگر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری دانش نحوه انتقال این ویروس کشنده را کاملاً تشخیص می‌داد، این راهنمای جدید هرگز صادر نمی‌شد.»

این اتحادیه از اداره ایمنی و بهداشت شغلی خواست تا «بدون تاخیر» استاندارد موقت اضطراری در مورد بیماری‌های عفونی صادر کند.

واکنش این اتحادیه به رهنمود جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در هفته گذشته است. این مرکز هفته پیش اعلام کرد که افراد واکسینه شده‌ای که دو هفته از دریافت آخرین دز واکسن آنها گذشته، نیازی به زدن ماسک صورت در بیرون یا داخل ساختمان، در تجمعات بزرگ یا کوچک ندارند. آنها همچنین مجبور نیستند که فاصله‌گیری اجتماعی دو متری را رعایت کنند.

People go massless on the Atlanta Beltline on Friday, May 14, 2021, after the CDC updated their mask guidelines for COVID-19…
واکنش‌ها به رهنمود جدید کنار گذاشتن ماسک توسط افراد واکسینه شده؛ از لغو سریع الزامی بودن ماسک تا برخورد محتاطانه
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در رهنمود تازه خود اعلام کرد افرادی که کامل واکسینه شده‌اند می‌توانند بدون ماسک یا رعایت فاصله اجتماعی به فعالیت‌های خود در فضای باز یا بسته ادامه دهند. با این حال، تعدادی از مقامات، صاحبان کسب و کارها، و مردم محتاطانه با این رهنمود برخورد کردند.