کنسرت گروه متالیکا در فستیوالی در کانادا
کنسرت گروه متالیکا در فستیوالی در کانادا

گروه موسیقی «متالیکا» پاییز و زمستان آینده تور بزرگی در آمریکا برگزار می کند و برای طرفدارانش به هنرنمایی می پردازد.

این مجموعه کنسرت ها که به مناسبت انتشار آخرین آلبوم این گروه هوی متال با نام «متصل به خود تخریبی» ترتیب یافته در یک دوره زمانی ۶ ماهه در ۳۴ شهر در ایالت های مختلف آمریکا برگزار می شود.

براساس برنامه اعلام شده تور بزرگ متالیکا از دوم سپتامبر در شهر «مدیسن» در ایالت وایومینگ آغاز شده و سیزدهم مارس در شهر «گراند رپیتز» در ایالت میزوری به پایان می رسد.

اعضای این گروه مشهور آمریکایی ضمن اعلام این خبر در شبکه های اجتماعی، اجرای دوباره در شهرهای کوچک و بزرگ کشورشان را تجربه هیجان انگیزی توصیف کردند.

متالیکا تابستان گذشته تور بزرگی در آمریکا داشت و  ۲۵ کنسرت برگزار کرد که با استقبال حیرت انگیزی همراه شد و موفقیت تجاری بزرگی برای این گروه و خبر خوشی برای موسیقی هوی متال بود.

​​

آنها برای مجموعه کنسرت های خود در آمریکا از صحنه ای دوار و بیضی شکل استفاده می کنند و تماشاگران شاهد نوآوری های تازه ای از گروه محبوب خود در اجرای زنده خواهند بود.

تمامی خریداران بلیت این کنسرت ها آخرین آلبوم متالیکا را نیز بعنوان هدیه دریافت می کنند، آنها می توانند فایل دیجیتالی آلبوم یا سی دی گروه را انتخاب کنند.

بلیت های کنسرت در بسته های تشویقی مختلفی عرضه می شود و علاقمندان با پرداخت مبلغ بیشتری می توانند از امتیازهای ویژه ای چون صندلی های مخصوص، پذیرایی لوکس، ملاقات با متالیکا و گرفتن عکس یادگاری با اعضای گروه برخوردار شوند.

این کنسرت ها شامل برنامه های تفریحی متنوعی نیز خواهد بود و طرفداران متالیکا می توانند با شرکت در پارتی های رسمی گروه به رقص و پایکوبی پرداخته و اوقات خوشی داشته باشند.

به گفته مدیر اجرایی این تور بزرگ، در شرایط کنونی برگزاری کنسرت فقط اجرای روی صحنه هنرمندان نیست و برای جذب تماشاگر و جلب رضایت مشتریان باید از عوامل جانبی دیگری نیز بهره گرفت.

اعضای متالیکا در مراسم امضای آلبوم جدیدشان در بریتانیا

​​

متالیکا در این مجموعه کنسرت ها به جموع آوری کمک های مالی برای سازمان غیر انتفاعی خود نیز می پردازد و قرار است بخشی از درآمد این تور صرف امور خیریه و پروژه های انساندوستانه شود.

متالیکا از مشهورترین گروههای موسیقی هوی متال در جهان است که در سال ۱۹۸۱ در شهر لس آنجلس شکل گرفت، اعضای کنونی این گروه جیمز هتفیلد، لارس اولریک، کرک همت و رابرت تروهیو هستند.