نمایی از فیلم «زن شگفت انگیز» با بازی «گل گدات» که در اسکار امسال کم فروغ بوده است.

موفقت خیره کننده «زن شگفت انگیز» همچنان ادامه دارد و این فیلم با بیش از ۵۵ میلیون دلار فروش، برای دومین هفته متوالی فاتح گیشه های سینما در آمریکای شمالی شد.

هر چند که فروش حیرت انگیز فیلم، خبر خوشی برای کمپانی «برادران وارنر» محسوب می شود ولی مدیران این شرکت را برای تولید قسمت دوم در وضعیت دشواری قرار داده است.

این شرکت بزرگ آمریکایی که تولید کننده «زن شگفت انگیز» است، در ابتدا امید زیادی به موفقیت فیلم نداشت، چرا که به باور بسیاری از کارشناسان هنری، تولید فیلمی درباره یک ابرقهرمان زن، با حضور «گال گادوت» بازیگر نه چندان سرشناس اسرائیلی و به کارگردانی «پتی جنکینز» زنی فاقد تجربه کافی در سینمای حادثه ای، ریسک بزرگی بود.

 

​​

به همین دلیل وارنر برادرز پیش از اکران فیلم نخست، از امضای قرارداد با پتی جنکینز برای کارگردانی قسمت دوم خودداری کرد و برنامه مشخصی برای ادامه این مجموعه سینمایی نداشت.

گفته می شود مدیران این شرکت، در ماههای اخیر بیشتر وقت و انرژی خود را صرف تولید پروژه های ابرقهرمان های مصور دیگری چون «بتمن و سوپرمن» و «دختر خفاشی» کرده و تولید قسمت دوم زن شگفت انگیز اولویت اصلی وارنر برادرز نبود.

اما فروش فوق العاده فیلم، بازی درخشان گال گادوت و کارگردانی بی نقص پتی جنکینز شرایط را تغییر کرد و پروژه تولید ماجراهای این ابرقهرمان زن بصورت جدی آغاز شده است.

بسیاری باور دارند یکی از دلایل مهم موفقیت زن شگفت انگیز، حمایت تماشاگران زن از حضور یک ابرقهرمان زن در عرصه سینما بود، ترکیبی که با همکاری گال گادوت و پتی جنکینز به کمال رسید.

 

​​

به همین دلیل حضور پتی جنکینز از معدود کارگردانهای موفق زن در سینمای حادثه ای، برای ادامه موفقیت این پروژه ضروری است.

هرچند که به نظر می رسد این کارگردان ۴۵ ساله مشکلی برای همکاری در قسمت دوم ندارد و از این پیشنهاد استقبال می کند، ولی بدون شک با موفقیت فیلم از موضع قوی تری برای مذاکره با وارنر برادرز برخوردار است و احتمالا دستمزد بیشتر و امتیازات قابل توجهی کسب خواهد کرد.