شبکه تلویزیونی «اچ بی او» از تولید سریال جدیدی بر اساس ماجراهای «بازی تاج و تخت» خبر داد؛ مجموعه ای که هزار سال پیش را به تصویر می کشد.

در حال حاضر این پروژه در مراحل ابتدایی است و فقط قرارداد ساخت یک قسمت آزمایشی بسته شده که در صورت توافق نهایی بصورت سریال کامل تولید خواهد شد.

«جرج آر آر مارتین» نویسنده کتابهای «بازی تاج و تخت» در تولید سریال جدید با «جین گلدمن» فیلمنامه نویس و تهیه کننده بریتانیایی همکاری می کند.

هنوز اطلاعات بیشتری درباره جزئیات داستان منتشر نشده و مشخص نیست سریال جدید شامل چه ماجراهایی است؛ با این حال به نظر می رسد تهیه کنندگان با بازگشت به گذشته های دور، پیشینه شخصیت های کنونی یا منشأ پیدایش هفت اقلیم خیالی را به تصویر می کشند.

یکی از کاراکترهای سریال «بازی تاج و تخت» در حاشیه مراسمی در سن دیگوی کالیفرنیا

​​شبکه اچ بی او در بیانیه ای که منتشر کرده است به رویدادهایی چون «داستان وحشتناک تاریخ وستروس»، «هویت واقعی وایت والکر» و «اسرار شرقی اسطوره خاندان استارک» اشاره می کند.

ظاهرا در تولید این سریال که هنوز عنوانی ندارد، از بازیگران جدید استفاده می شود و هنرمندان فعلی نقشی در این مجموعه ندارند.

بازی تاج و تخت موفق ترین محصول شبکه کابلی «اچ بی او» است که جوایز مهمی دریافت کرده و بیننده های بسیاری در آمریکا و سایر کشورهای جهان دارد.

تاکنون پنج کتاب از مجموعه داستان های بازی تاج و تخت منتشر شده، البته مجموعه تلویزیونی از این کتابها جلوتر است و شامل ماجراهای بیشتری می شود.

جرج مارتین - نویسنده سریال بازی تاج و تخت

​​با پخش فصل هشتم این سریال مهیج و پرطرفدار در سال ۲۰۱۹ این مجموعه رسمأ به پایان می رسد و سرنوشت شخصیت های آن مشخص می شود.

با توجه به محبوبیت حیرت انگیز این مجموعه تلویزیونی، خبر ادامه تولید آن چندان غیرمنتظره نبود، با این حال اچ بی او اعلام کرده در حال حاضر اولویت این شبکه سریال جدید نیست و عجله ای برای تولید آن ندارد.