«مارک زاکربرگ» بنیانگذار فیسبوک و یکی از ثروتمند ترین مردان جهان، قصد دارد با خرید تیم فوتبال تاتنهام انگلیس وارد عرصه ورزش شود.

ساعاتی پیش تعدادی از نشریات و سایت های ورزشی از پیشنهاد یک میلیارد پوندی مارک زاکربرگ و شرکا برای خرید این تیم لیگ برتری خبر دادند.

 این پیشنهاد از طرف گروه تجاری «آی کانیک کاپیتال» در «سیلکون ولی» به باشگاه تاتنهام ارائه شده، این شرکت اداره امور مالی مارک زاکربرگ را بر عهده دارد و در حوزه های مختلفی سرمایه گذاری می کند.

ظاهرأ غیر از مارک زاکربرگ، چند شرکت و سرمایه دار آمریکایی دیگر، بخشی از این بسته پیشنهادی هستند و در این پروژه یک میلیارد پوندی مشارکت دارند.

​​

یکی از این افراد «جف موراد» از مشهورترین اجنت ها یا مدیران ورزشی در آمریکا است، چهره موفقی که فیلم معروف «جری مگوایر» با بازی تام کروز با الهام از داستان زندگی او ساخته شد.

جف موراد از سرمایه گذارانی است که علاقه زیادی به خرید تاتنهام دارد و از سال ۲۰۱۴ میلادی در حال تکمیل این بسته پیشنهای است.

پیوستن مارک زاکربرگ به این گروه و حمایت مالی او، شانس موفقیت این معامله تجاری را افزایش می دهد.

هنوز تاتنهام واکنشی نسبت به این موضوع نداشته ولی گفته می شود «جو لوئیس» مالک باشگاه پیشنهاد این گروه را نپذیرفته و خواستار دو میلیارد پوند شده است.

گفته می شود وکلای طرفین در حال مذاکره هستند و احتمال توافق نهایی با مبلغی پایین تر وجود دارد.

«مارک زاکر برگ» موسس فیس بوک، به دنبال خرید باشگاه تاتنهام بریتانیا است.

​​

تاتنهام یکی از تیمهای پرافتخار لیگ برتر انگلیس است و این باشگاه سال گذشته نایب قهرمان بریتانیا شد.

در سالهای اخیر سرمایه گذاران خارجی زیادی جذب لیگ برتر شده اند و با خرید تیمهای انگلیسی، شهرت، محبوبیت و درآمد هنگفتی کسب کرده اند.