«تارا تیبا، خواننده جوان ایرانی ساکن شهر پرت در استرالیا، نامزد دریافت جایزه «آریا»، مهمترین جایزه موسیقی استرالیا شد.

او برای آلبوم «امید» نامزد دریافت جایزه بهترین آلبوم سال استرالیا در بخش «موسیقی ملل» شده است و در این شاخه با هنرمندان مطرح و گروه‌های مشهوری رقابت می کند.

تارا تیبا فراگیری موسیقی را از هشت سالگی با نوازندگی ویولن و پیانوی کلاسیک آغاز کرد. ولی در نوجوانی شیفته موسیقی سنتی ایرانی شد و ردیف آوازی این موسیقی را نزد هنگامه اخوان فرا گرفت.

او چندی پیش برای ادامه فعالیت های هنری خود به استرالیا رفت و در رشته موسیقی و آواز جاز تحصیل کرد.

این هنرمند نخستین آلبوم خود با عنوان «یک رویای ایرانی» را در سال  ۲۰۱۴ منتشر کرد که با استقبال مناسبی از سوی شنونده ها و منتقدان هنری همراه شد.

 

آلبوم «امید»، دومین آلبوم تارا تیبا، مجموعه ای تلفیقی با آواها و نواهای شرقی و غربی است که در چهارچوب موسیقی ملل تولید شده است.

تارا تیبا درباره این آلبوم می گوید: «این مجموعه را به تمام کسانی که با بیماری های روحی و روانی درگیر هستند، تقدیم می کنم. این بیماری ها ناشی از اختلال در قسمت های شیمیایی و فیزیکی مغز است، مانند سایر بیماری هایی که ناشی از اختلال در سایر اعضای بدن است. برای آنها آروزی لحظاتی پر از امید دارم. بدون امید رو به زوال رفتن خیلی آسان است، ولی با امید زنده بودن پرشورتر است.»

تارا تیبا در سالهای اخیر در تعدادی از تالارهای بزرگ هنری و جشنواره های معتبر موسیقی در استرالیا، اسپانیا، پرتغال، یا آمریکا حضور یافته و همراه با گروه خود در کنسرت های زیادی به هنرنمایی پرداخته است.

او در این باره می‌‌گوید: «بزرگی و کوچکی اجرا برای من تفاوتی ندارد و هدفم ارتباط با تمامی شنوندگان است. اجرای زنده همیشه برای من مانند یک چرخه انرژی است. یعنی همان انرژی که از حاضرین می گیرم، درباره به آنها باز می گردانم و این برای من به عنوان خواننده بسیار هیجان انگیز است.»

View this post on Instagram

من این عکس رو خیلی دوست دارم. این عکس پر از دوستی و تلاش و توانمندیه. در کنار نامزدهای دیگر جایزه "آهنگ سال" استرالیای غربی. همگی آهنگساز/موزیسین/خواننده های فوق العاده ای هستند که دست بر قضا همگی زن هستند. (البته دو نامزد دیگر مرد هستند که در این عکس حضور ندارند). به امید روزی که در همه جای دنیا زن یا مرد بودن در دستیابی به مراحل بالاتر نقشی نداشته باشه و تنها معیار، توانمندی آدمها باشه. به همه ی نامزدهای دیگر این جایزه تبریک میگم، ما همه برنده هستیم. . I love this pic.There is so much power and friendship in this photo. I am so lucky to be surrounded by these amazing composers, singers and musicians and they all happen to be female. My sisters in the West Australian music industry. I am so proud to be part of this community. WA is indeed SPECIAL!! Congratulations to all the nominees Grace Barbé, Kate Pass, Randa Khamis, Ben Matthews, Steve Hensby and Juliana Areias(last year). We are all winning, working together and building up WA's music scene. #friends #friendship #woman #wam #wamsongoftheyear #soty#wa #westaustralia #music #taratiba #تارا_تیبا #تاراتیبا #موسیقی #برنده #جایزه #اهنگ #سال

A post shared by Tara Tiba (@taratibamusic) on

 

تارا تیبا به‌تازگی جایزه «وام» (به انگلیسی: WAM) را به عنوان بهترین گروه موسیقی در استرالیای غربی دریافت کرد و یکی از آهنگ‌های آلبوم امید با عنوان «بهار» نیز در همین مراسم، جایزه بهترین آهنگ سال را برد.

 

Telegram Banner