گفتگو با پنرس هری نخستین مصاحبه باراک اوباما از هنگام ترک کاخ سفید در اوایل سال ۲۰۱۷ است.
گفتگو با پنرس هری نخستین مصاحبه باراک اوباما از هنگام ترک کاخ سفید در اوایل سال ۲۰۱۷ است.

باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در گفتگو با پرنس هری نوه ملکه الیزابت دوم یادآور شد افرادی که در مقام رهبری هستند هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی دقت به خرج بدهند. آقای اوباما در مورد صرف وقت بیش از اندازه در اینترنت و غرق شدن در حال و هوای شبکه ها و غفلت از جهان بیرون از اینترنت نیز هشدار داده است.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در گفتگو با پرنس هری در مقام مجری رادیو-۴ شبکه بی بی سی تاکید کرده است که «ما در مقام رهبری باید راه هایی برای ایجاد فضای مشترک در اینترنت پیدا کنیم. یکی از خطرهای اینترنت آن است که اشخاص با استفاده از آن با واقعیت های سرتاسر متفاوتی رو به رو شوند. آنها ممکن است خود را در پیلۀ اطلاعاتی محدود کنند که بر دامنه تعصب های جاری شان بیافزاید.»

باراک اوباما البته، به گزارش آسوشیتدپرس، نامی از پرزیدنت ترامپ نبرده است که استفاده گسترده از توئیتر را در کانون ریاست جمهوری خود قرار داده است.

این نخستین مصاحبه پرزیدنت اوباما از هنگام ترک کاخ سفید در اوایل سال ۲۰۱۷ است.

این مصاحبه در ماه سپتامبر در کانادا ضبط شده است. آقای اوباما دوران هشت ساله ریاست جمهوری خود را بسیار جذاب توصیف کرده و بیمه بهداشتی – اوباماکر – را پرافتخارترین دستاورد دوران ریاست جمهوری خود خوانده  و گفته، بامداد ۲۰ ژانویه که کاخ سفید را ترک کرد، به رغم حجم عظیم کارهایی که ناتمام مانده بود، بسیار آرامش داشت. خود را کاملا آزاد شده می دانست که می تواند با استفاده از وقت آزاد شده، با میشل اوباما صحبت کند.

پرنس هری در پایان گفتگو در گفتگوی جداگانه با بی بی سی یادآور می شود که نمی تواند از حالا بگوید آیا پرزیدنت اوباما و خانواده اش به جشن عروسی او و مگان مارکل هنرپیشه آمریکایی دعوت خواهند شد یا نه. چون هنوز فهرست مدعوین تهیه نشده و او نمی خواهد «سورپرایز» آن مراسم را پیشاپیش خراب کند.

روزنامه انگلیسی سان در این باره نوشته است دولت بریتانیا نگران است که اگر رئیس جمهور پیشین آمریکا به مراسم عروسی خاندان سلطنتی دعوت شود، اما از پرزیدنت ترامپ دعوت به عمل نیاید، بر رابطه دو دولت بریتانیا و آمریکا تاثیر بگذارد.