بخش انگلیسی صدای آمریکا - کارن پنس، همسر معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، در کنار فعالیت‌های همسرش مایک پنس در امر مدیریت کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید، تلاش‌هایی را برای کمک به مردم برای مقابله با اضطراب و دیگر احساسات تاثرآور ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، به پیش می‌برد.

با گذشت دو ماه از این بحران، میلیون‌ها آمریکایی برای کنار آمدن با آسیب‌هایی مانند درگذشت یک عزیز، از دست دادن شغل، یا ماندن بیش از حد در خانه با چالش‌هایی روبرو هستند.

کارن پنس، سفیر اصلی کارگروهی موسوم به «پریوِنتز» یا «پیشگیری» (به انگلیسی: PREVENTS) است که (به انگلیسی) سرنام عبارت «نقشه راه ریاست جمهوری برای توانمندسازی کهنه‌سربازان و پایان دادن به تراژدی ملی خودکشی» است. این کارگروه در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد؛ اما اخیرا در رسانه های اجتماعی کارزاری را تحت عنوان «بیش از همیشه» برای کمک به آمریکایی‌ها پیش از رسیدن به نقطه خودکشی به راه انداخته است.

کارن پنس در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس می‌گوید: «ما می‌خواهیم آنها بدانند که کمک وجود دارد و کارهایی هست که ما می‌توانیم به مثابه یک کشور برای پرهیز از بعضی اثرات این اوضاع بر سلامت ذهنی خود انجام دهیم.» کارن پنس اوایل سال جاری و پیش از آشکار شدن تهدید ویروس کرونا در ایالات متحده به کارگروه «پیشگیری» پیوست.

بر مبنای یک نظرسنجی تازه، یک سوم آمریکایی‌ها می‌گویند دست کم یک روز در هفته گذشته احساس عصبیت، افسردگی، تنهایی، و یا ناامیدی کرده اند. 

خانم پنس چند توصیه دارد:

  • احساسات خود را روزانه تحت نظر بگیرید و اگر نیاز دارید کسی حرف شما را بشنود با یک دوست یا فرد دیگری تماس بگیرید.
  • افراد باید فعالیتی که حال آنها را بهتر می‌کند - برای نمونه مطالعه، آشپزی، و غیره - را شناسایی کنند و برای آن وقت بگذارند. کارن پنس که یک هنرمند نقاش است و با آبرنگ کار می‌کند، می‌گوید سرگرم کشیدن نقاشی خانه یکی از دوستانش و طراحی کارت کریسمس خانواده بوده است.
  • مردم همچنین باید درباره چالش ها و موفقیت هایشان صحبت کنند و کودکان را در این مکالمات شریک کنند. همچنین اگر آنها نگران خودشان یا فرد دیگری هستند باید به راحتی با خط تلفن ملی پیشگیری از خودکشی تماس بگیرند.
  • پرزیدنت ترامپ به دفعات هشدار داده است که اگر اقتصاد کشور بازگشایی نشود افراد بیشتری در اثر خودکشی و استفاده بی رویه از مواد مخدر خواهند مرد. در سال ۲۰۱۸، حدود ۴۸ هزار مورد مرگ در ایالات متحده در اثر خودکشی اتفاق افتاد.