شرکت خودروسازی تویوتا، پنجاه سالگی «کرولا» یکی از محبوب ترین مدل های خود را جشن گرفت و به همین مناسبت برنامه های مختلفی در گوشه و کنار جهان برگزار می کند.

تویوتا در آستانه  پنجاه سالگی «کرولا» مدل تازه ای از نسل یازدهم این خودرو  E170 را با طراحی جدید و تجهیزات دیجیتالی روانه بازار کرده است.

این مدل ویژه چهار سیلندر دارد و قدرت موتور آن یکصد و سی و دو اسب بخار است، از قابلیت های این خودرو می توان به سیستم های فرمان و هدایت، سیستم صوتی و تصویری مولتی مدیا، سنسور پارک عقب و کروز کنترل اشاره کرد.

قیمت پایه این خودروی جدید ۱۹۵۰۰ دلار است و تویوتا تلاش کرده به فلسفه اولیه تولید «کرولا» یعنی محصولی ارزان ولی با کیفیت برای طبقه متوسط وفادار باشد.

​​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اولین نسل کرولا، در اواخر سال ۱۹۶۶ روانه بازار شد، این خودرو به دلیل کیفیت ممتاز و قیمت مناسب، یکی از پرفروش ترین محصولات این شرکت خودروسازی است.

تاکنون یازده نسل از کرولا تولید شده و این خودرو در طول دهه های گذشته دوره های تکاملی متفاوتی را پشت سر گذاشته است.

در حال حاضر این خودرو و قطعاتش غیر از ژاپن، در کارخانه های تویوتا در کشورهایی چون برزیل، کانادا، چین، ونزوئلا، هندوستان، پاکستان، آفریقای جنوبی، تایوان، تایلند، ترکیه و آمریکا تولید می شود.

بر اساس آمار رسمی، تویوتا در پنجاه سال گذشته، بیش از چهل و چهار میلیون کرولا فروخته و این خودرو از محبوبیت بسیاری در کشورهای مختلف و به ویژه آمریکا برخوردار است.

 

​​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سازمان ملی ایمنی و حمل و نقل جاده ای آمریکا، کرولای ۲۰۱۷را یکی از مطمئن ترین خودروهای سال معرفی کرده و این مدل با تحسین بسیاری از کارشناسان و منتقدین این صنعت مواجه شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif