تظاهرات اعتراضی مردم ایران در شهرهای مختلف بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت و با واکنش گروهی از هنرمندان داخل ایران همراه نیز شد. این چهره های مشهور با انتشار پیام های نوشتاری یا بازنشر عکس از درخواست های مردمی حمایت کردند.

مروری داریم بر تعدادی از این پیام ها در شبکه های اجتماعی :

تهمینه میلانی نویسنده و کارگردان :
با تخریب و خشونت مخالفم اما باور دارم بی شک این صحنه حاصل دخالت و نقشه دشمن نیست.
این صحنه یعنی مردم از هر گروه سنی و طبقاتی خشمگین هستند
(زن و مرد بازنشسته، جوان بیکار، زن بی پناه، مرد خم شده زیر بار گرانی کمر شکن، زن سرپرست خانوار و ...)
یعنی نابرابری زن و مرد را بر نمی تابند.
یعنی خواهان احترام به حقوق شهروندی و حقوق فردی خود هستند.
یعنی تریبون آزاد برای خواسته های بر حق خد (گرانی، بیکاری و ...) ندارند.

با تخريب و خشونت مخالفم اما باور دارم كه بي شك اين صحنه حاصل دخالت و نقشه دشمن نيست . اين صحنه يعني مردم از هر گروه سني و طبقاتي خشمگين هستند .( زن و مرد بازنشسته ، جوان بيكار ، زن بي پناه ، مرد خم شده زير بار گراني كمر شكن زن سرپرست خانوار و ... ) يعني نابرابري زن و مرد را بر نمي تابند . يعني خواهان احترام به حقوق شهروندي و حقوق فردي خودهستند . يعني تريبون ازاد براي خواسته هاي برحق خود ( گراني ، بيكاري و ... ) ندارند . يعني كسي صداي إنها را نمي شنود . يعني انسان هاي آزاده از بي عدالتي ها به تنگ آمده اند . يعني قصد بر هم زدن مرز خودي و غير خودي دارند . يعني به سياست هاي خارجي و داخلي معترضند . و خيلي يعني هاي ديگر .

A post shared by Tahmine Milani (@tahminehmilani) on

​​

پریناز ایزدیار بازیگر:
اوضاع اقتصادی این روزها برای هیچ کس قابل تحمل نیست کاش به جای خاموش کردن صدای اعتراضات زودتر فکری به حال دل پر درد این مردم کنید.

​​

حمید فرخ نژاد بازیگر:
مطالبه گری و اعتراض حق ماست، جلوی کسانی که اعتراضات به حق شما را به خشونت می کشانند و از آن سوء استفاده می کنند را بگیرید، آسیب به اموال عمومی یعنی انحراف کشیدن اعتراضات به حق شما.

​​

مهناز افشار بازیگر:
این صدای مردم معترض است و جواب صدای اعتراضشان باتوم و گاز اشک آور نیست

​​