Actress Glenn Close poses for photographers upon arrival at the BAFTA Nominees Party in London, Saturday, Feb. 9, 2019. (Photo…
گلن کلوز

گلن کلوز هنرمند مشهور آمریکایی و از ستاره‌های بزرگ هالیوود به جمع بازیگران سریال اسرائیلی «تهران» پیوست.

به گزارش «ورایتی»، تهیه‌کنندگان ابن مجموعه جاسوسی حادثه‌ای، سه شنبه بصورت رسمی این خبر را اعلام کردند.  

به این‌ ترتیب، گلن کلوز که دستاوردهای ارزنده‌ای، از جمله چندین نامزدی اسکار را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد، یکی از بازیگران اصلی فصل دوم این مجموعه خواهد بود.  

فصل نخست تهران ابتدا در اسرائیل پخش شد، و پس از مدتی از طریق شبکه پخش اینترنتی «اپل تی‌وی پلاس» در سراسر جهان در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

تهران، نخستین سریال غیرانگلیسی زبانی است که در این شبکه پخش شد، و بسیار موفق و پربیننده بود.

اپل که در گذشته فقط حق پخش جهانی سریال را خریده بود، با توجه به موفقیت غیرمنتظره تهران، یکی از تهیه‌کنندگان فصل دوم نیز هست، و بودجه قابل توجهی را صرف این پروژه کرده است.

گلن کلوز

به گفته اپل، گلن کلوز نقش مرجان منتظری، یک زن انگلیسی ساکن تهران را بازی می‌کند که در روند ماجراهای فصل دوم نقش مهمی دارد.

این مجموعه با الهام از رویدادهای واقعی ساخته شده است و ماجراهای سفر یک هکر اسرائیلی سازمان موساد به تهران را به تصویر می‌کشد که می‌خواهد موقعیتی برای حمله جنگنده‌های اسرائیلی به نیروگاههای هسته‌ای ایران فراهم کند.

در فصل نخست علاوه بر بازیگران اسرائیلی، اسرائیلی ایرانی‌تبار، یونانی و غیره، تعدادی از هنرمندان ایرانی ساکن لس آنجلس ار جمله شان توب، نوید نگهبان، و شیلا اومی نیز حضور داشتند. 

شان توب که نقش «فراز» از شخصیت‌های اصلی، ‌و مامور وزارت اطلاعات ایران را بازی می‌کند، چندی پیش در گفت‌وگو با بهنود مکری گفت :« فصل نخست با استقبال زیادی مواجه شد که برای همه ما غیرمنتظره بود. این مجموعه با بودجه کم و امکانات محدودی تولید شد ولی نتیجه کار فراتر از انتظار ما بود، کارگردان، عوامل تولید، و بازیگران فوق العاده بودند. یکی از عوامل مهم موفقیت تهران، رویکرد بی‌طرفانه این مجموعه بود، یعنی داستان متعادل بود و منصفانه به دو طرف قضیه می‌پرداخت، عامل مهمی که در خیلی از آثار مشابه وجود ندارد.»

Tehran TV Series
فصل دوم سریال اسرائیلی «تهران» ساخته می شود؛ گفت‌وگوی صدای آمریکا با شان توب بازیگر نقش «فراز»
شبکه اینترنتی «اپل تی‌وی پلاس» از امضای قرارداد جدیدی با تهیه‌کنندگان سریال اسرائیلی «تهران» خبر داد. به این‌ ترتیب مراحل فیلمبرداری و تولید فصل دوم این مجموعه جاسوسی-حادثه‌ای به زودی آغاز می‌شود.

به گفته اپل، فصل دوم سریال نیز در یونان فیلمبرداری می‌شود و بر اساس برنامه کنونی در سال ۲۰۲۲ در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

فصل نخست با شکست حمله اسرائیل به نیروگاههای هسته‌ای ایران و سقوط یک هواپیمای جنگی اسرائیل در این کشور به پایان رسید.

ولی این پایان ماجرا نیست و تلاش هکر اسرائیلی با بازی نیو سلطان که هنوز در ایران است، برای نجات این خلبان، و نفوذ به مراکز هسته‌ای این کشور ادامه دارد.