بنا به یک مطالعه جدید، فعالیت فیزیکی در طول بارداری، نه تنها برای قوی شدن مادر خوب و مفید است، بلکه شاید بتواند در طولانی مدت بر روی سلامت کودک و توسعه مهارت‌های حرکتی او تأثیر بگذارد.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، «لیندا ئی. می»، دانشیار در مطالعات علوم بنیادی در دانشگاه «ایست کارولاینا» در شهر گرینویل ایالت کارولینای شمالی به این فکر کرد که شاید شرایط و محیط دوران بارداری در این مسئله دخیل باشد.

دستورالعمل فعلی فعالیت فیزیکی کودکان در آمریکا و اروپا، حداقل یک ساعت بازی و دویدن در روز است. ولی تخمین زده شده است که تنها یک سوم از خردسالان در آمریکا و اروپا این فعالیت فیزیکی را دارند.

عکس تزئینی
پژوهش جدید: تماس طولانی با مواد شیمیایی حلال، احتمال داشتن فرزند مبتلا به اوتیسم را در زنان بالا می برد
پژوهش جدید: تماس طولانی با مواد شیمیایی حلال، احتمال داشتن فرزند مبتلا به اوتیسم را در زنان بالا می برد

این محقق متوجه شد نوزدانی که مادران آنها در طول بارداری از نظر فیزیکی فعال بودند، ضربان قلب قوی‌تری دارند که نشان دهنده قوی بودن ماهیچه های قلب آنها است. از آنجایی که ضربان قلب مادر و جنینی که حمل می کند با هم هماهنگ می شود، طپش قلب مادر هنگام ورزش برای جنین نیز سودمند است و شاید این کودکان در آینده فعال تر از بقیه باشند.

در این که آیا فرزندان مادرانی که در طول بارداری ورزش می کنند، در توسعه مهارت های حرکتی تأثیر دارد، هنوز کاملاً مشخص نیست و نیاز به مطالعات بیشتری دارد.

Telegram Banner