مراسم اهدای جوایز موسیقی کانتری که مهم ترین رویداد این نوع موسیقی است برگزار شد.

پنجاهمین دوره مراسم اهدای جوایز موسیقی کانتری چهارشنبه شب ۱۲ آبان در شهر نشویل که مهد این این نوع موسیقی است برگزار شد.

در حضور صدها ستاره موسیقی کانتری، اما بیانسه ملکه سبک های پاپ و آر اند بی صحنه پنجاهمین مراسم جایزه سالانه موسیقی کانتری را با اجرای ترانه «ددی لسنز» که توسط گروه کانتری دیکسی چیکس (Dixie Chicks) همراهی می شد به خود اختصاص داد.

میزبانان برنامه برد پیزلی و کری آندروود، هنگام گشایش برنامه اشاره ای به انتخابات کردند و ترانه ای دو صدائی خواندند با این شعر که «ما از سیاست حالمان به هم می خورد، اصلاً دیگر اهمیت نمی دهیم چه کسی پیروز شود.»

​​در این شب بزرگ، دالی پارتن، ستاره اسطوره ای کانتری و گارث بروکس خواننده مشهور کانتری بالاترین نشان سپاس را دریافت کردند.

Dolly Parton دالی پارتن

 

در برنامه چهارشنبه شب، همچنین از پارتن با جایزه معتبر یک عمر دستاورد «ویلی نلسون» تقدیر شد. او هنگام دریافت جایزه گفت که «دریافت این جایزه من را کاملاً نشئه کرده است». اشاره و تاکید او روی کلمه «نشئه» کنایه به ویلی نلسون بود که به استفاده از ماریجوآنا شهرت دارد.

Garth Brooks گارت بروکس

​​

اما جایزه هنرمند برتر سال هم به گارت بروکس رسید که این جایزه را تیلور سوئیفت به او اهدا کرد. خود خانم سوئیفت چند سالی از برندگان اصلی این جشنواره موسیقی بود.

Kenny Chesney کنی چسنی»

​​

کنی چسنی، جایزه ویژه «پینیکل» (Pinnacle) را از آن خود کرد، جایزه ای که تاکنون تنها ۳ بار اهداء شده است.

جایزه بهترین خواننده زن به کری آندروود تعلق گرفت.

کری آندروود در مراسم اهدای جوایز موسیقی کانتری

 

آندروود که پس از دریافت جایزه کلمات به زبانش نمی آمد با خنده گفت «من یک دفعه خنگ شدم.»

کریس استیپلتون Chris Stapleton

​​

کریس استیپلتون برنده جایزه بهترین خواننده مرد سال شد.

او پس از دریافت جایزه گفت خوشحال است که بخشی از صنعت موسیقی کانتری است چرا که «بهترین مردم در جان هستند، دست اندرکاران موسیقی کانتری، هوادران موسیقی کانتری، کسانی که موسیقی کانتری می سازند، شما همگی مردم فوق العاده ای هستید.»

گروه «لیتل بیگ تائون» Little Big Town

​و گروه «لیتل بیگ تائون» (Little Big Town) برنده جایزه بهترین گروه خواننده شد که البته برای این گروه محبوب کانتری تازگی نداشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif