آمريکا

Secretary of State Mike Pompeo pauses while speaking during a news conference at the State Department in Washington, Wednesday,…
وزیر خارجه آمریکا می‌گوید انقضای تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در ماه اکتبر، یک خطر تروریستی برای همه جهان است، و آمریکا تلاش دارد جلوی آن را بگیرد. 
الکس ایزار، وزیر بهداشت و سلامت ایالات متحده، در کنفرانس خبری مشترکی با رئیس جمهور تایوان در تایپه، در مقابل تصویر سان یاتسن که بسیاری او را بنیانگذار چین نوین می دانند. ۱۰ اوت ۲۰۲۰
الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، واکنش تایوان به همه‌گیری ویروس کرونا را به عنوان نمونه‌ای از «ماهیت شفاف و دموکراتیک» آن جزیره مورد ستایش قرار داد.
مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، در حال ارائه گزارشی در جلسه ای در فلوریدا.  ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۰
مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، می‌گوید نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان تا پایان ماه نوامبر سال جاری به «کمتر از ۵ هزار نفر» کاهش خواهند یافت.
President Donald Trump walks from Marine One and heads over to talk with reporters before departing from Morristown Municipal…
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در موریس‌تاون ایالت نیوجرسی، پیش از پرواز به واشنگتن به خبرنگاران گفت که به دنبال انفجار سهمگین هفته گذشته در بیروت، ایالات متحده به لبنان کمک فرستاده است.
FILE PHOTO: National Security Advisor Robert O'Brien walks after being interviewed at the White House in Washington
رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه با اعلام این مطلب که هکرهای مرتبط با دولت چین اقدام به هدف قرار دادن زیرساخت‌های انتخاباتی ایالات متحده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کرده‌اند، به سطح فعال‌تر و ابعاد گسترده‌تری از مداخله چین در این زمینه اشاره کرد. 
پرزیدنت دونالد ترامپ در حال ورود به کاخ سفید. ۱۴ ژوئن ۲۰۲۰
کاخ سفید روز یکشنبه بیانیه‌ای را درباره کنفرانس اینترنتی اهداکنندگان کمک به لبنان منتشر کرد.
مایک پمپئو
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز یکشنبه با انتشار توئیتی از نامه شورای همکاری خلیج فارس خطاب به شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، استقبال کرد. 
U.S. President Donald Trump holds a news conference at his golf resort in Bedminster
پرزیدنت ترامپ چهار فرمان اجرایی به منظور ارائه حمایت مالی از آمریکاییان در برابر آسیب‌های شیوع ویروس کرونا امضا کرد.
President Donald Trump speaks at Trump National Golf Club Bedminster in Bedminster, N.J., Friday, Aug. 7, 2020. (AP Photo/Susan…
پرزیدنت ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در شامگاه جمعه گفت اگر وی در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز شود ، «خیلی سریع» با ایران معامله خواهد کرد.
U.S. Secretary of State Mike Pompeo gives news conference in Washington
وزارت خارجه آمریکا با انتشار پیامی از مایک پمپئو تاکید کرد ایالات متحده قطعنامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران عرضه می‌کند.
Senate Select Committee on Intelligence members Sens. Marco Rubio, R-Fla., left, and Mark Warner, D-Va., arrive for a closed…
مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه و رئیس موقت کمیته اطلاعات سنا و مارک وارنر، سناتور دموکرات و نفر دوم این کمیته، در واکنش به اظهارات رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا گفتند: بیانیه اوانینا برجسته کننده جدی و مستمر بودن تهدیدی بر انتخابات ما از سوی چین، روسیه و ایران است.
به یک داوطلب در قالب آزمایش های بالینی امپریال کالج در لندن واکسن تزریق می شود. ۵ اوت ۲۰۲۰
متخصص ارشد بیماری‌های عفونی در ایالات متحده می‌گوید جهان هرگز قادر نخواهد بود ویروس کرونا، که ۱۸.۸ میلیون نفر را به کووید-۱۹ مبتلا کرده است، را ریشه‌کن کند؛ اما این امیدواری می‌رود که صدها میلیون واحد واکسن تا پایان سال جاری میلادی در دسترس باشد.
بطری های دارو در کارخانه داروسازی اوا در قاهره در مصر استرلیزه می شوند. داروسازی اوا دو داروی مورد استفاده در درمان کووید-۱۹، رمدسیور و آویپراویر، را تولید می کند. ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰
پرزیدنت دونالد ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی دولت ایالات متحده را موظف کرده است به جای خرید «داروهای ضروری» از شرکت‌های خارجی، آنها را از تولیدکنندگان آمریکایی خریداری کند.
شورای امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید شبکه اجتماعی تیک‌تاک تاریخچه‌ای از سانسور آزادی بیان برای همسویی با تبلیعات حزب کمونیست چین دارد و اطلاعات کاربران در آمریکا و سراسر جهان را جمع‌آوری می‌کند.
FILE - In this Thursday, June 4, 2020 file photo, a customer walks out of a U.S. Post Office branch and under a banner…
آخرین گزارش وضعیت اشتغال در آمریکا نشان می‌دهد در یک ماه گذشته و در ماه ژوئیه، ۱.۸ میلیون فرصت شغلی ایجاد شده و در حال حاضر نرخ بیکاری در آمریکا، ۱۰.۲ درصد است.