آمريکا

New U.S. Ambassador to United Nations, Linda Thomas-Greenfield holds news conference in New York
لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۱۱ اسفند با شروع ریاست یک ماهه آمریکا بر شورای امنیت سازمان ملل متحد، در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این پرسش که آیا با همتای ایرانی خود دیدار کرده گفت: من هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نداشته‌ام و چنین راهنمایی هم به من نشده است.
Rob Portman | Jim Risch | Jim Inhofe
چند سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای به پرزیدنت بایدن از او درخواست کردند در مورد ایران، سیاستی را دنبال کند که دو حزبی باشد و امنیت ایالات متحده آمریکا را در نظر بگیرد.
Former president Donald Trump speaks at the Conservative Political Action Conference (CPAC) Sunday, Feb. 28, 2021, in Orlando,…
دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا در نخستین سخنرانی عمومی پس از ترک کاخ سفید، مجموعه‌ای از انتقادات علیه رئیس جمهوری فعلی آمریکا مطرح کرد و گفت ممکن است که برای انتخابات سال ۲۰۲۴ نامزد شود.  
یک سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اقدام جمهوری اسلامی در رد پیشنهاد آمریکا و اروپا برای مذاکره مستقیم در مورد برجام آن را ناامیدکننده توصیف کرد اما از آمادگی آمریکا برای بازگشت متقابل به برجام خبر داد.
WASHINGTON, DC - FEBRUARY 27: U.S. President Joe Biden speaks to the media at the White House before he walks to Marine on the…
رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در نامه‌ای به رهبران کنگره گفت دستور او برای حمله به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه، مطابق با «اصل حق دفاع از خود» بوده است.
IAEA Director General Rafael Grossi arrives from Tehran
ویلیام توبی، مشاور دانشگاهی «پروژه مدیریت اتم» در «مرکز بلفر برای علوم و امور بین الملل دانشگاه هاروارد»، در یادداشتی در روزنامه «هیل» نوشته است با این که توافق هسته ای ایران در برابر ضربات ویرانگر دولت ترامپ دوام آورد، اما همچنان شکننده است. علت آن کاستی های درونی و بیرونی برجام است.
President Joe Biden talks with audience members as he waits for a commercial break to end during a televised town hall event at…
به گزارش رویترز، وزارت خارجه مکزیک اعلام کرد این دیدار مجازی در روز دوشنبه ۱۱ اسفند انجام می‌گیرد.
Blinken State news Conference
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۸ اسفند گفت که ایالات متحده در همبستگی کامل با کانادا، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط دو شهروند بازداشت شده کانادایی در چین است.
وارن بافت، میلیاردر و سرمایه گذار مشهور آمریکایی، در نامه ای به سهامداران خود، سرمایه گذاران را تشویق کرده است که اعتماد خود را به اقتصاد ایالات متحده آمریکا و شرکت او، «برکشایر هاتاوی»، حفظ کنند.
President Joe Biden speaks about his administration response to the coup in Myanmar.jpg
مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مربوط به بسته کمک اقتصادی ۱۹۰۰ میلیارد دلاری جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، را تصویب کرد. این لایحه برای مشاغل، دولت‌های محلی و ایالتی، و میلیون‌ها آمریکایی که از شیوع ویروس کرونا خسارت دیده‌اند، کمک‌هایی را فراهم می‌کند.