آمريکا

صف نیروهای پلیس پشت حفاظ اطراف کاخ سفید در مقابل معترضان به مرگ جرج فلوید. ۲ ژوئن ۲۰۲۰
تظاهرات در خیابان های ایالات متحده نسبت به اعتراض های روزهای اول پس از مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار، در بازداشت پلیس، عموما مسالمت آمیز بوده است.
وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه ۱۴ خرداد در جریان یک کنفرانس خبری در پنتاگون گفت: «وقتی فرمانداران و نیروهای پلیس از ما کمک بخواهند تا از حق اعتراض مردم در مقابل خرابکاری عده‌ای دفاع کنیم، تا دیگر شهروندان آمریکا بتوانند به حقوق و آزادی‌های خود در صلح و بدون ترس از خشونت و یا تخریب اموال آن‌ها دسترسی داشته باشند، ما به درخواست آن‌ها پاسخ می‌دهیم.»
FILE - In this Thursday, March 30, 2017 file photo, Ferguson Councilwoman Ella Jones speaks during a mayoral forum in Ferguson,…
اِلا جونز در انتخابات شهرداری شهر فرگوسن در ایالت میسوری پیروز شده و به عنوان نخستین شهردار سیاهپوست این شهر، برگزیده شد.
ملاقات پرزیدنت دونالد ترامپ و روی کوپر، فرماندار ایالت کارولینای شمالی. ۹ سپتامبر ۲۰۱۹
پرزیدنت دونالد ترامپ می گوید جمهوریخواهان مجمع ملی امسال خود را از ایالت کارولینای شمالی در جنوب شرقی آمریکا به نقطه ای دیگر انتقال خواهند داد زیرا فرماندار آن ایالت از لغو محدودیت های ناشی از ویروس کرونا بر گردهمایی های بزرگ امتناع می کند.
Acting director of national intelligence Richard Grenell speaks during a Cabinet Meeting in the East Room of the White House,…
سخنگوی سفارت آمریکا در آلمان اعلام کرد که سفیر ایالات متحده در آلمان، پس از دو سال خدمت در این سمت استعفا داده است.
Former vice president and Democratic presidential candidate Joe Biden speaks about the unrest across the country from…
جو بایدن در انتخابات مقدماتی که روز سه‌شنبه ۲ ژوئن (۱۳ خرداد) در هفت ایالت آمریکا و نیز ناحيه کلمبیا برگزار شد، به پیروزی رسید و به کسب نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری، نزدیک‌تر شد.
«مایک پمپئو»وزیر خارجه ایالات متحده روز سه شنبه با همتایان کانادایی، نیوزلندی، بریتانیایی و اتریشی خود صحبت کرد و در این گفت‌وگوها به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در عراق و منطقه اشاره کرد.
برگزاری انتخابات زودهنگام در ایالت ایندیانا. ۲۷ آوریل ۲۰۱۸
هشت ایالت و شهر واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، روز سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات مقدماتی حزب دموکرات و جمهوریخواه هستند.
جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، نامزد حزب دموکرات در انتخابات نوامبر در حال سخنرانی برای اعضای کلیسایی در ایالت دلور است. ۱ ژوئن ۲۰۲۰
قرار بود دوم ژوئن خط پایان انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده باشد.
تجمع هزاران نفر در مقابل شهرداری سیاتل در ایالت واشنگتن در اعتراض به مرگ جرج فلوید در بازداشت پلیس مینیاپولیس. ۱ ژوئن ۲۰۲۰
با ادامه تظاهرات جاری در ایالات متحده بر سر مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار، در بازداشت پلیس؛ فرماندار ایالت مینه سوتا بر مبنای گزارش های تائید نشده می گوید برتری طلبان سفیدپوست عامل تظاهرات خشونت بار در شهر مینیاپولیس بوده اند. پرزیدنت دونالد ترامپ از سوی دیگر انگشت اتهام را به سوی افراطیون چپگرا موسوم به انتیفا نشانه رفته است.
مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفت آمریکا در هفت ماه گذشته چندین بار تلاش کرد سیروس اصغری را به ایران بازگرداند و بازگشت او هیچ ارتباطی به مبادله زندانیان نداشت و ندارد.
در پیامد تظاهرات ضدخشونت نژادی پلیس، موقعیت برخی از گزینه‌های احتمالی جو بایدن برای نامزدی معاونت ریاست جمهوری آمریکا، تغییر کرد، مثلا کیشا لنس باتمز شهردار آتلانتا، محبوبیت سراسری یافت در حالیکه چشم‌انداز برای سناتور کلوبوچار پیچیده‌تر شد.
پلیس ایالتی مینه سوتا در حال حفاظت از فروشگاه تارگت در شهر سنت پال. ۲۸ مه ۲۰۲۰.
شرکت های آمریکایی از اعتراضات سراسری در آن کشور حمایت می کنند
داگ هرلی و باب بنکن، دو فضانورد آمریکایی ناسا، وارد ایستگاه فضایی بین المللی شدند
فضاپیمای درگن به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد؛ استقبال از همکاران جدید آمریکایی
در روزهای اخیر مایک پمپئو، برایان هوک، مورگان اورتگاس و برخی اعضای کنگره همراهی خود را با مردم ایران ابراز کرده‌اند.
مایک پمپئو پرتاب موفقیت‌آمیز فضاپیمای درگن از داخل خاک آمریکا را یک فرصت تاریخی نامید