رای دهندگان در ایالت ماساچوست در شمال شرق ایالات متحده درانتخاباتی سرنوشت ساز یک سناتور جدید به جای سناتور ادوارد کندی که به تازگی درگذشت، انتخاب کردند. نتیجه این انتخابات ممکن است چشم انداز برنامه پرزیدنت باراک اوباما برای تصویب قوانین در سنا و مجلس قانونگذاری را تغییر دهد.

مارتا کوکلی، دادستان دموکرات و نامزد حزب حاکم در این ایالت، در انتخابات روز سه شنبه با سناتوراسکات براون، نامزد حزب جمهوری خواه رقابتی تنگاتنگ داشتند و س.

از صد کرسی مجلس سنا، دموکرات ها درحال حاضر شصت کرسی را در اختیار دارند. با پیروزی حزب جمهوری خواه به توانایی حزب اکثریت برای غلبه بر حزب مخالف لطمه وارد خواهد شد و در نهایت، تلاش دموکرات ها برای خنثی کردن حملات جمهوری خواهان به منظور به تعویق انداختن تصویب قوانینی همچون قانون اصلاح خدمات درمانی با مشکل روبرو می شود.

تغییر ساختار خدمات درمانی به شیوه ای که همه مردم آمریکا بتوانند هزینه بیمه خدمات درمانی را بپردازند، یکی از اولویت های عمده پرزیدنت اوباما است. جمهوری خواهان نگران اجرای این طرح دموکرات ها هستند.

رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید، روز سه شنبه گفته بود اگر یک جمهوری خواه در انتخابات ایالت ماساچوست پیروز شود، لطمه ای به مراحل اصلاح طرح بیمه خدمات درمانی وارد نخواهد شد.