یکی از رژه های دگرباشان جنسی. آنها می گویند باید از حقوق برابر با سایر انسانها برخوردار باشند.
یکی از رژه های دگرباشان جنسی. آنها می گویند باید از حقوق برابر با سایر انسانها برخوردار باشند.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا طرح استخدام تراجنس‌ها را برای شش ماه به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش اسوشیتدپرس، جیم متیس وزیر دفاع آمریکا موقتا طرح استخدام تراجنس‌ها را که باید از ابتدای جولای اجرایی می شد، به مدت شش ماه به تعویق انداخت.

دانا وایت، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت این تاخیر به این دلیل صورت گرفت که ارتش به زمان بیشتری نیاز داشت تا تاثیر این اقدام را ارزیابی کنند.

تَراجـِنسی یا ترنسکشوال افرادی هستند که دارای هویت جنسیتی متناقض هستند؛ یعنی ممکن است فرد اعضای جنسی مردانه داشته باشد در حالی‌که شخصیت جنسیتی‌زنانه بروز بدهد و برعکس.

پیش از این استخدام افراد ترنس یا تراجنس در ارتش آمریکا ممنوع بود اما سه سال پیش، در ۲۰۱۴ باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا دستور به رفع این محدودیت در استخدام دولت فدرال داد. او سال گذشته نیز از پنتاگون خواسته بود استخدام تراجنسی ها را آغاز کند که قرار بود این دستور از ابتدای جولای امسال اجرایی شود.

آقای اوباما دو سال پیش فرمان اجرایی امضا کرده بود که براساس آن منع استخدام افراد تراجنسی در دولت فدرال آمریکا لغو شده بود.

​​

بعد از دستور آقای اوباما برخی اعضای ارتش که تراجنسی بودند شرایط خود را علنی کردند. سخنگوی پنتاگون می گوید درباره این افراد محدودیتی وجود ندارد اما وزیر دفاع استخدام تراجنس‌ها را تا سال آینده به تاخیر انداخت.

گروه های مدافع حقوق بشر می گویند فراد تراجنسیتی حق حضور در ارتش را دارند چون هویت جنسیتی آنها تاثیر در ماموریت شان در ارتش ندارد.