Kyrgyz soldiers of the Rapid Deployment Forces of Central Asian nations take part in joint military exercises "Indestructible Brotherhood - 2014" at the Ala-Too training ground, some 20 km outside the capital, Bishkek. The exercise gathers members of C...

مری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد:

ایالات متحده نگرانی خود را از بالاگرفتن خشونت ها در سرحد علامتگذاری شده در منطقه نوگورنو قره باغ – که منجر به کشته شدن عده زیادی در روز نهم مرداد شد – اعلام می دارد. ضمن ابراز تسلیت به خانواده های کشته شدگان و مجروحین، طرفین درگیر را به اقدام فوری برای کاستن از تنش ها و رعایت آتش بس فرامی خوانیم. هیچ راه حل نظامی برای این مناقشه وجود ندارد. انتقام گیری و خشونت بیشتر تنها رسیدن به توافق صلح آمیز را دشوارتر می کند.

ایالات متحده از رؤسای جمهوری ارمنستان و آذربایجان می خواهد تا در اولین فرصت ممکن با یکدیگر دیدار کنند و دیالوگ برسر موضوعات اساسی را از سر گیرند. همچنین از طرفین درگیر می خواهیم تا پیشنهاد رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا را برای شرکت در گفتگوهایی که می تواند به توافق صلح بیانجامد، بپذیرد. آمریکا همچنان به مشارکت در روند «گروه مینسک» متعهد است، و آماده است تا به تلاش ها برای صلح پایدار کمک کند.