مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بعد از ظهر پنجشنبه در پی دیدار با یک مقام ارشد کره شمالی در نیویورک، گفت مذاکرات خوب پیش می رود. او که در یک کنفرانس خبری سخن می گفت، اعلام کرد اطمینان دارد که مقامات کره شمالی در جهت درست به سوی برگزاری یک نشست حرکت می کنند و هیاتی از کره شمالی به واشنگتن می رود و نامه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تحویل می دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود مذاکرات جاری ایالات متحده با کره شمالی در نیویورک «بسیار مثبت» بوده است و انتظار دارد هیات اعزامی پیونگ یانگ روز جمعه به واشنگتن سفر کند و نامه رهبر کره شمالی را به او بدهد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با مقام ارشد کره شمالی که به ایالات متحده سفر کرده است، مذاکره در مورد عملی شدن گفتگو میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را آغاز کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۱۰ خرداد در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که آیا فکر می کند توافقی با کره شمالی در پی گفتگوهای جاری در نیویورک حاصل خواهد شد، گفت: «فکر می کنم که خیلی مثبت باشد ...گفتگوها خیلی مثبت بوده است.»

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مایک پمپئو و کیم یونگ چول، مقام ارشد کره شمالی چهارشنبه شب نیز در نیویورک با یکدیگر شام خوردند. وی عالی ترین مقامی از کره شمالی است که طی ۱۸ سال گذشته به ایالات متحده سفر کرده است.

کیم یونگ چول رئیس سابق اطلاعات نیروهای مسلح کره شمالی، که یکی از نزدیک ترین دستیاران رهبر کره شمالی به شمار می رود، عصر چهارشنبه با یک هواپیما از شرکت هواپیمایی چین، وارد فرودگاه بین المللی جان اف کندی در نیویورک ترک کرد.

پیشتر ابراز امیدواری شده بود که رهبران آمریکا و کره شمالی در ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) بتوانند در مورد برچیده شدن برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی گفتگو کنند.

کمتر از یک هفته پس از آن که دونالد ترامپ در نامه ای دیدار با رهبر کره شمالی را «لغو» کرد، فعالیت ها برای احیای چنین دیداری افزایش یافت.