به دنبال نزدیک شدن توفان «متیو» به سواحل ایالت فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا، چند صد هزار خانه در این ایالت برق خود را از دست داده و پروازهای بسیاری لغو شده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از فرماندار فلوریدا نوشت، در روز جمعه حدود ۶۰۰ هزار خانه برق خود را از دست داده اند و انتظار می رود با نزدیک شدن توفان متیو به سواحل فلوریدا این رقم بالاتر رود.

ریک اسکات همچنین افزود، وضعیت در حال وخیم تر شدن است و انتظار می رود سیل های شدید به راه افتاده و شاهد بادهایی با سرعتی بیش از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت باشیم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به نقل از یک شرکت مونیتور پروازهای هواپیمایی نوشت، در اثر توفان میتو میان روزهای چهارشنبه و شنبه ۴۵۰۰ پرواز هواپیمایی در شهر اورلاندو در فلوریدا لغو شده اند.

در حالی که توفان متیو به سمت شمال در حال حرکت است، انتظار می رود پروازهای بیشتر در شهرهای آتلانتا، چارلزتان، و ساوانا نیز لغو شوند.

از سویی دیگر، نیکی هالی، فرماندار کارولینای جنوبی گفت پیشبینی ها درباره وضعیت این ایالت در مقابله با توفان متیو بدتر شده است. انتظار می رود این توفان صبح شنبه به ساحل چالرزتان برسد. تا کنون ۳۱۰ هزار نفر خانه هایشان را ترک کرده و از مناطق ساحلی خارج شدند.

از سویی دیگر، مقامات هایتی اعلام کردند میزان کشته شدگان در اثر توفان متیو افزایش یافته و به بیش از ۴۰۰ نفر رسیده است. 

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif