President Donald Trump speaks at a news conference in the James Brady Press Briefing Room at the White House, Thursday, Aug. 13…
پرزیدنت ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به توافق میان اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط گفت که در تلاش برای حرکت به سمت جهانی با همنوایی و کامیابی بیشتر برای همگان، هرگز از پا نخواهیم نشست و در ادامه از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و محمد بن زاید، ولیعهد امارات متحده عربی بابت این توافق قدردانی کرد.

پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه ۲۳ مرداد در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت: توافقی که امروز حاصل شد مسلمانان را قادر خواهد ساخت که امکان بیشتری برای دیدار از اماکن تاریخی در اسرائیل داشته باشند و در صلح و آرامش در مسجد الاقصی نماز بخوانند.

رئیس جمهوری آمریکا در مورد واکنش فلسطینی‌ها نیز گفت، به نظرم فلسطینی‌ها واقعا می‌خواهند بخشی از این توافق باشند، هرچند آن را هنوز بیان نمی‌کنند.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر توافق بر وضعیت مسیحیان در خاورمیانه گفت، مسیحیان در برخی کشورهای خاورمیانه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و این توافق یک قدم بزرگ و فوق‌العاده است که تاثیر زیادی بر بهبود وضعیت خواهد گذاشت.

ساعتی پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود امارات متحده عربی و اسرائیل موافقت کرده‌اند که روابط کامل دیپلماتیک برقرار کنند.

پرزیدنت ترامپ این رویداد را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند. او به خبرنگاران گفت: ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.» 

President Donald Trump listens as he receives a briefing on the 2020 hurricane season in the Oval Office of the White House,…
پرزیدنت ترامپ: امارات و اسرائيل روابط کامل دیپلماتیک برقرار می‌کنند؛ متن بیانیه مشترک سه کشور
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۳ مرداد گفت امارات متحده عربی و اسرائیل موافقت کرده‌اند که روابط کامل دیپلماتیک برقرار کنند.