پشت صحنه تصمیم پرزیدنت ترامپ برای رد توافق هسته ای ایران

رئیس جمهوری آمریکا می گوید که در چهار دهه گذشته، کارنامه رژیم ایران فساد، سرکوب و ترور بوده است.

پرزیدنت دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت: ۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب #چهل_سال_شکست شده است. مردم ایران که مدتها است رنج برده‌اند، شایسته آینده روشن‌تری هستند.

​​

پیشتر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز در توئیتی نوشت که رژیم ایران در چهار دهه گذشته دستاوردی جز شکست و وعده های عمل نشده نداشته است.

جان بولتون روز دوشنبه ۲۲ بهمن همزمان با سالگرد انقلاب اسلامی ایران در توئیتر نوشت: «بعد از ۴۰  سال، جمهوری اسلامی ایران در عمل به وعده هایش برای پاسداری و دفاع از حقوق شهروندان خودش ناکام بوده است.»

وی افزود: «سالگرد چهل سالگی رژیم ایران فقط نشان دهنده چهار دهه شکست و عمل نکردن به وعده ها بوده است.»

​​آقای بولتون در پیام دیگر در توئیتر نوشت: «⁧ #چهل_سال_شکست⁩ بوده است. اکنون انتخاب با ⁧ #رژیم_ایران⁩ است تا رفتارش را عوض کند، و نهایتا انتخاب با ⁧ #مردم_ایران⁩ است تا مسیر کشورشان را تعیین کنند.  #ایالات_متحده⁩ از اراده ملت ایران حمایت می‌کند و پشتیبان آنهاست تا اطمینان حاصل کند که صدایشان شنیده می شود.»

​​پیشتر مایک پمپئو با هشتگ های هم نوشت: «آیت الله خمینی در سال ۱۹۷۹ وعده خوشبختی در آینده را به مردم ایران فروخت، چهل سال بعد، رژیم فاسد ایران، جز عهدی شکسته، چیزی برای ارائه ندارد.»