FILE - In this Nov. 29, 2018 file photo, Brian Hook, U.S. special representative for Iran, speaks at the Iranian Materiel…
برایان هوک

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه ۱۵ مرداد گفت، ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زند.

برایان هوک در پاسخ به پرسشی در نشست سالانه امنیتی اَسپِن گفت که آمریکا از برجام خارج شده و ایرانی‌ها مدام اروپایی‌ها را تهدید می‌کنند.

وی با اشاره به استراتژی دولت پرزیدنت ترامپ در برابر تهران پس از خروج از برجام گفت: «ما توانسته‌ایم مجاری درآمد رژیم را ببندیم.»

مشاور وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که رژیم ایران از سال ۲۰۱۲ بیش از ده میلیارد دلار در عراق، سوریه، و لبنان هزینه کرده است.

آقای هوک افزود که اما پس از اتخاذ رویکرد فشار حداکثری ما «یکی از جنگجویان شیعه در سوریه گفت: آن روزهای طلایی دیگر گذشته است و دیگر برنمی‌گردد. ایران دیگر پول سابق را ندارد.»

رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: «این همانی است که ما می‌خواهیم ببینیم. عوامل نیابتی رژیم تضعیف شده‌اند و رژیم باید میان [هزینه کردن برای] اسلحه در دمشق و [نیازهای ضروری] در تهران، یکی را انتخاب کند.»