مقام های پلیس شهر دالاس در ایالت تگزاس می گویند تیراندازی در تظاهرات معترضان در پنجشنبه ۱۸ تیر، دست‌کم پنج پلیس را کشت و هفت مامور دیگر را زخمی کرد. چند مامور دیگر نیز در ایالت های مختلف طی روزهای اخیر هدف تیراندازی قرار گرفته اند. ارتباط این تیراندازی ها با کشته شدن دو شهروند سیاهپوست روشن نیست.

هنوز ارتباط تیراندازی های اخیر به ماموران در ایالت های مختلف با کشته شدن دو شهروند سیاهپوست بدست ماموران که چند روز پیش در ایالت های لوئیزیانا و مینه سوتا روی داد، مشخص نیست.تازه ترین مورد این تیراندازی ها، روز شنبه در شهر هیوستون تگزاس رخ داد که یک مردم سیاهپوست مسلح به سمت ماموران پلیس تیراندازی کرد و سپس با شلیک ماموران کشته شد.علاوه بر تیراندازی های دالاس، در چند روز گذشته چند مامور دیگر پلیس در ایالت های تگزاس، تنسی، آلاباما، جرجیا و میزوری هدف تیراندازی قرار گرفته اند. شهروندان دالاس نیروهای پلیس را در آغوش می‌گیرند و بابت خدماتشان از آنها تشکر می‌کنند

​​آقای اوباما که برای شرکت در همایش ناتو به ورشو سفر کرده بود تصمیم گرفت زودتر از موعد به آمریکا برگردد.

​​​​رباتی که پلیس دالاس از آن برای کشتن مهاجم استفاده کرد باعث بحث و جدل فراوانی شده است. بعضی‌ها طرفدار استفاده از این تکنولوژی هستند و برخی نگرانند باعث شود کشتن متهمان در اولویت قرار بگیرد.

​​عصر شنبه به وقت محلی٬ برای چند ساعت پلیس دالاس تدابیر ویژه‌ای را در دستور کار قرار داد. اما در نهایت اعلام شد که خطری وجود ندارد و وضعیت عادی است.

​​بیانسه٬ خواننده سرشناس آمریکایی با ادای احترام به افسران پلیس کشته شده برای مجروحان آرزوی سلامتی کرده و پیام داده است: برای ایجاد تغییر باید عشق را جایگزین نفرت کنیم و صلح را به جای خشونت بنشانیم.

بیانسه که خودش هم متولد ایالت تگزاس است بر حق هر شهروند در برپایی تجمعات مسالمت‌آمیز تاکید کرده است.

 در شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد تک تیراندازهای پلیس در ساختمان‌های اطراف پلیس مستقر شده‌اند.

​​

 پلیس دالاس می‌گوید که یک پیام تهدیدآمیز دریافت کرده است.یکی از موضوعاتی که بسیار زیاد توسط کاربران آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده این نکته است که همدردی با پلیس و محکومیت حادثه دالاس منافاتی با پیگیری حقوق آمریکاییان آفریقایی‌تبار ندارد.

​​باراک اوباما٬ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به برخی نظرات منفی ابراز شده پس از حادثه دالاس گفت: قویا معتقدم جامعه آمریکا  چندپاره نشده است.صحبت‌های جو بایدن٬ معاون ریاست جمهوری آمریکا که گفته حادثه دالاس روح آمریکا را جریحه‌دار کرد٬ بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت.مردم دالاس با روشن کردن شمع٬ اهدای گل و دستنوشته‌هایشان در کنار ماشین‌های افسران پلیس جان باخته٬ ادای احترام می‌کنند.

​​دیشب آسمان دالاس به یاد افسران جان باخته پلیس به رنگ آبی در آمده بود.

​​ترامپ و کلینتون درباره تیراندازی دالاس: خشونت و نژادپرستی بیشتر شده است

 پلیس می گوید میکا جانسون مظنون به تیراندازی که بدست پلیس کشته شد، سابقه جنایی نداشت. جانسون از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ سرباز ارتش آمریکا بود و از نوامبر ۲۰۱۳ تا ژوئیه ۲۰۱۴ به افغانستان اعزام شده بود. او چندین مدال از ارتش آمریکا دریافت کرده بود.کارشناسان نظامی که ویدئوی حمله تیراندازی به پلیس در دالاس رادیده اند به رویترز:"مانوروحرکات تیراندازنشان می دهدکه آموزش تاکتیکی دیده است."کارشناسان نظامی که ویدئوی حمله تیراندازی به پلیس در دالاس را دیده اند به رویترز گفتند: "مانور و حرکات تیرانداز علیه پرسنل پلیس نشان می دهد که مهاجم آموزش تاکتیکی دیده است."جو بایدن معاون رياست جمهوری آمريکا در مورد واقعۀ تيراندازی شهر دالاس گفت، آنها که کشته و مجروح شدند، قربانی حفظ امنيت کسانی شده اند که می خواستند بطور مسالمت آميز عليه بی عدالتی های موجود در ساختار قضايی آمريکا دست به تظاهرات بزنند.جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز شنبه گفت: "نظر رئیس جمهور اوباما درباره تاثیر دسترسی آسان به اسلحه بر جامعه، منشاء عمده نگرانی اوست." ارنست گفت: "بسیاری از جان های بیگناه به دلیل دسترسی آسان افراد به اسلحه از بین رفته اند. از ابتدا قرار نبود سلاح در خیابان های شهرها باشد. اوباما گفته بود اولین اولویتش همدردی و حمایت با خانواده قربانیان و جامعه دالاس است.


باراک اوباما روز شنبه گفت آمریکا در حال فروافتادن به چنددستگی شبیه دوران دهه ۱۹۶۰ نیست. و آنطور که برخی می گویند در آمریکا چنددستگی نیست.هزاران نفر در اعتراض به خشونت پلیس علیه جامعه سیاهپوست آمریکا در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان خواستار تداوم اعتراضات در تعطیلات آخر هفته شده اند.هزاران نفر در اعتراض به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان تظاهرات کردند.

​​ناآرامی های دالاس سفر اروپایی اوباما را کوتاه کرد. به گفته کاخ سفید اوباما دعوت مایک راولینگز شهردار دالاس را برای سفر به این شهر پذیرفته است. آقای اوباما در ورشو گفت به شهردار دالاس قول داده دولت فدرال از هیچ کمکی به شهر او دریغ نخواهد کرد.در روچستر واقع در ایالت نیویورک، پلیس می گوید حدود چهل نفر را در جریان اعتراضات بازداشت کرده است.در فینیکس جمعه شب یک تیراندازی صورت گرفت. اما پلیس می گوید این تیراندازی ارتباطی با اعتراضات ندارد.در حالی که برخی تیراندازی دالاس را "تروریسم داخلی" توصیف می کنند، مقامات ارشد آمریکایی می گویند عامل تیراندازی با سازمان های تروریستی چه در داخل و چه در خارج ارتباطی نداشت.شهردار آتلانتا به شبکه محلی دبلیو.اس.بی گفته است که معترضان کاری را انجام می دهند که در قانون اساسی جزء حقوق آنهاست.جنبش "جان سیاهان اهمیت دارد" در شهرهای مختلف آمریکا جمعه شب نیز تظاهرات کرد. پلیس آتلانتا می گوید تاکنون کسی را در پی اعتراضات بازداشت نکرده است.معترضان در شهرهای مختلف آمریکا می گویند طبق قانون اساسی این کشور حق دارند تظاهرات کنند.شهر فینیکس در ایالت آریزونا نیز عصر جمعه شاهد اعتراضات بوده است.شتامیا تیلور ۳۷ ساله، با چهار پسرش در تظاهرات دالاس شرکت داشت که در تیراندازی مهاجم گلوله خورد و مجروح شد. این تصاویر را سونیا آزاد، خبرنگار در توییتر منتشر کرد.

 جمعه عصر در چند شهر آمریکا معترضان به رفتار پلیس تظاهرات کردند. از آتلانتا خبر می رسد که بر تعداد معترضان افزوده شده و پلیس سد راه آنان شده است. گزارش شده آنها می خواستند به سمت یک بزرگراه حرکت کنند.عامل تیراندازی دالاس، در خانه ای در یک محله متوسط همراه مادرش زندگی می کرد و گزارش شده است پدرش پس از جدایی از مادرش، با زنی سفید پوست ازدواج کرد. او اظهارات تنفرانگیز علیه سفیدپوست ها و ماموران سفید پوست مطرح کرده بود. عامل تیراندازی در فیسبوک عضو یک گروه نژادی سیاهپوستان بود که کمتر از ۳۰۰ عضو دارد.در پی تیراندازی های دالاس در تگزاس، پلیس شهر نیویورک در شمال شرق آمریکا سطح تدابیر امنیتی را افزایش داده است.ریک زاماریپا، پدر پاتریک زاماریپا، یکی از ماموران کشته پلیس در دالاس که در نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه نیز خدمت کرده بود به شبکه سی.ان.ان گفت پسرش همیشه آماده کمک به دیگران بود و از روز اولی که به دنیا آمد قهرمان بود.دونالد ترامپ همچنین در پیام ویدیویی خود با نام بردن از دو شهروند سیاهپوست که در تیراندازی ماموران پلیس در لوئیزیانا و مینه سوتا کشته شدند افزود اینها نشان می دهد که ما چقدر باید کار کنیم تا همه آمریکاییان احساس کنند امنیت آنها حفظ شده است.دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه نیویورکی، عصر جمعه در پیامی ویدیویی ضمن آنکه به خانواده قربانیان تیراندازی دالاس تسلیت گفت، خواستار برقراری "نظم و قانون" شد.در شهر نیویورک گروهی از مردم معترض به عملکرد پلیس جمعه عصر تظاهرات کردند.باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در پی اعتراضات و تیراندازی های اخیر در دالاس سفر خود به ورشو را یک روز زودتر از موعد مقرر پایان می دهد و به آمریکا باز می گردد. کاخ سفید می گوید او به تگزاس خواهد رفت.گروهی از مردم در آتلانتا جمعه عصر در اعتراض به تیراندازی های اخیر پلس که منجر به کشته شدن چند شهروند سیاهپوست شد تجمع کردند. آنها بیرون مقر شبکه سی.ان.ان جمع شده اند.

​​

 گرگ ابت، فرماندار تگزاس: عدالت در مورد فردی که عامل قتل ماموران پلیس بود اجرا شد.شهردار دالاس: شهر امن شده است و متهم کشته شده است. حالا باید برای بهبودی کار کنیم.ویدئو: دیدگاه دو تحلیلگر درباره زمینه های خشونت اخیر در #دالاس https://t.co/PgjK5W3Hk7

پلیس بعد از جستجوی یکی از مظنونان حمله به پلیس در #دالاس، تایید کرد که او تجهیزات تهیه بمب در خانه داشت. https://t.co/DVyOUoe1aP

پلیس بعد از جستجوی خانه مظنون حمله به پلیس در تگزاس تایید کرد که او تجهیزات تهیه بمب در خانه داشت. جزوه تاکتیک های جنگی هم در خانه اش پیدا شده است.

 

میکا جانسون مظنونی که کشته شد، سابقه حضور در ارتش آمریکا را داشته است

​​آسوشیتدپرس گزارش داد بعد از ماجرای تیراندازی به پلیس ها در دالاس تگزاس، افسران پلیس در ایالت های تنسی، جورجیا و میسوری هدف حمله پلیس بوده اند.این رباتی است که پلیس برای کشتن یکی از مظنونان تیراندازی به پلیس استفاده کرد.

برخی رسانه های آمریکا می گویند این اولین بار است که پلیس از این ربات برای کشتن استفاده کرده است.

​​پلیس دالاس می گوید وقتی میکا جانسون یکی از تک تیراندازها که پلیس های این شهر را کشت، محاصره شد، او حاضر به تسلیم نشد و مسلح بود و این ربات تنها راه بود که مظنون را از پای درآورد.

​​مارک دیسی یکی از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا از شهر تگزاس درباره عملکرد رئیس پلیس این شهر می گوید او خود سیاه پوست است و در سالهای اخیر پلیس شهر را دگرگون کرده بطوریکه میزان شکایت از مسایل نژادی شصت درصد کاهش داشته است.پاتریک زاماریپا، یکی از دیگر از پلیس های کشته شده در دالاس است. او کهنه سرباز آمریکا و پدر دو بچه بود.

​​خلاصه رویداد دالاس: بعد از اینکه دو سیاهپوست در دو شهر آمریکا توسط پلیس کشته شدند، تجمع هایی با شعار "جان سیاهپوستان ارزش دارد" برگزار کردند. از جمله در شهر دالاس در ایالت تگزاس این تجمع برگزار شد اما چند تیرانداز از بالای ساختمانها به سوی پلیس که مشغول امنیت این تجمع بود، شلیک کرد.

پنج پلیس کشته شدند.

بیشتر بخوانید


هیلاری کلینتون در گفت و گوی اختصاصی با سی ان ان می گوید، به صحنه نگاه کنید: وقتی تجمع مسالمت آمیز در دالاس برگزار می شد، پلیس آنجا بود که امنیت را برقرار کند. وقتی تیراندازی به سمت پلیس شد، مردم فرار می کردند اما این پلیس بود که باز به سمت خطر رفت.در شرح یکی از پلیس های کشته شده در تیراندازی تک تیراندازها به پلیس آمده که او حامی جنبش "جان سیاهپوستان اهمیت دارد" بود.

​​یک روزنامه محلی می گوید سه مظنون تیراندازی به پلیس های #دالاس با پلیس "همکاری نمی کنند." https://t.co/3m3h0UHE1i

یک روزنامه محلی می گوید سه مظنون تیراندازی به پلیس های دالاس با پلیس "همکاری نمی کنند."

شهردار و رئیس پلیس دالاس

​​سی ان ان با مادر التون استرلینگ گفت و گو کرد. استرلینگ یک آمریکایی آفریقایی تبار در شهر "بتون روژ" ایالت لوئیزیانا به ضرب پنج گلوله پلیس جان باخت و انتشار تصاویر ویدئویی حادثه، موج جدید اعتراضات در مورد استفاده بیش از حد پلیس از زور را به راه انداخت.

اعتراض مسالمت آمیز در دالاس به این خشونت بود. اما در حاشیه این تجمع، تک تیراندازهایی به پنج پلیس شلیک کردند.

مادر التون استرلینگ سیاهپوستی که کشته شد، درباره احساسش به پلیس های کشته شده گفت، من می دونم خانواده آنها همان حسی را دارند که من فرزندم را از دست دادم. خشونت بیشتر همه ما را عزادار می کند.دیدگاه دو تحلیلگر درباره زمینه های خشونت اخیر در دالاس

​​بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل کشتن پنج افسر پلیس در تیراندازی دالاس را محکوم کرد.​​منظنون کشته شده تیراندازی به پلیس در دالاس درجه گروهبانی در ارتش داشت و از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ در ارتش آمریکا خدمت کرده بود.عکسی از جانسون در لباس ارتش آمریکا منتشر شده است. جانسون در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ در افغانستان خدمت کرده است. پلیس می گوید او فریاد زد که پلیس های سفیدپوست را بکشید.

​​مقام های پلیس دالاس می گویند در حال بازرسی از منزل میکا جانسون هستند.پرچم کاخ سفید هم نیمه افراشته شد:

​​تصویری از یک پلیس های کشته شده:

​​ویدئو: جزییاتی از کشته شدن ۵ پلیس توسط تک تیراندازها در شهر #دالاس https://t.co/Kao7egUTC4

طرح دوباره درخواست تجدید نظر در قانون کنترل سلاح  از سوی فراکسیون آفریقایی‌تباران کنگره آمریکا

 باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دستور داد تا به احترام پلیس‌های کشته شده، پرچم‌ها به حالت نیمه افراشته دربیاید.

​​

 لورتا لینچ، وزیر دادگستری آمریکا پس از تیراندازی دالاس: "پاسخ هرگز نباید خشونت باشد"

​​

​​

 قرار دادن گل در مقابل ساختمان پلیس دالاس؛ پلیس از این قدام و حمایت مردم تشکر کرد

​​تصویری ضبط شده توسط مردم از تیراندازی ها در دالاس

​​خیلی ها پس از این حادثه به انتشار سخنان مارتین لوتر کینگ، رهبر حقوق مدنی آمریکا پرداختند.

مارتین لوتر کینگ هنگام دریافت جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۶۴ گفت: "خشونت هرگز صلحی دایمی به بار نمی آورد."

​​مقام های امنیتی اعلام کردند محدودیت عبور و مرور کنگره برداشته شده است. دو ساعت پیش در پی حضور فردی مسلح در قسمت ورودی امنیتی کنگره، عبور و مرور در کنگره برای ساعتی متوقف شده بود اما اکنون شرایط امنیتی برداشته شده است.فرماندار تگزاس دستور داد پرچم ها در این ایالت نیمه افراشته شوند.سی بی اس این عکس را از تک‌تیراندازی که به سوی پلیس ها شلیک کرد و در درگیری با پلیس کشته شد، منتشر کرد.

​​نشریه دیلی بیست خبر داد که یکی از مظنونان که به پلیس ها شلیک کرد، میکا جانسون نام دارد. او یک آمریکایی آفریقایی تبار است که به گفته پلیس هیچ سابقه جزایی نداشته است. پلیس با ربات انفجاری او را کشت.همکارمان بهروز صمدبیگی نگاهی به بازتاب تیراندازی به پلیس ها در دالاس در فضای مجازی انداخته است:

​​پل رایان، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا درباره تیراندازی در دالاس گفت: حمله به کسانی که از ما محافظت می کنند، حمله به همه ماست

​​در خیلی از ایالات آمریکا خرید و حمل اسلحه آزاد است. در تگزاس بیش از یک میلیون نفر قانونی تفنگ دارند. همچنین در شهر دالاس ۵۷ هزار نفر اسلحه، قانونی دارند.

​​دونالد ترامپ: این اتفاق چیزی نبود که آمریکایی ها در رویای خود برای فرزندانشان می خواستند

 هیلاری کلینتون: برای افسرانی که حین انجام وظیفه مقدس برای محافظت از تظاهرات مسالمت آمیز کشته شدند، سوگوارم.

​​تجمع پنجشنبه شب مسالمت آمیز بود و تک‌تیراندازها به سوی پلیس ها شلیک کردند.
این عکس یک معترض و پلیس ها قبل از تیراندازی است.

​​رئیس پلیس دالاس که خود سیاهپوست است در کنفرانس خبری گفت، ما پلیس ها در "بیشتر روزها" احساس می کنیم تنهاییم و حمایت نمی شویم. نذارید امروز از آن "بیشتر روزها" باشد.مشاهدات یک شهروند ایرانی در دالاس: وضعیت شهر آشفته است

​​مقام های محلی می گویند دو پلیس که مجروح شده بودند، بعد از درمان مرخص شدند.​​یک ایرانی مقیم دالاس به صدای آمریکا درباره وضعیت امنیتی شهر دالاس در تگزاس خبر داد.وضعیت مرکز شهر دالاس تگزاس همچنان امنیتی است.

مرکز شهر دالاس

​​دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان هم سخنرانی اش در فلوریدا را در واکنش به تیراندازی در دالاس لغو کرد.

​​فوری: دقایقی پیش ساختمان کنگره آمریکا بسته شد. شاهدان عینی از فعالیت پلیس ها در اطراف کنگره گزارش داده اند. پیش از این یکبار در دو ماه پیش بعد از تیراندازی ساختمان کنگره موقت بسته شد.

ساختمان کنگره آمریکا که محل مجلس سنا و نمایندگان آمریکا است.

​​دیوید براون رئیس پلیس دالاس در شرح کشته شدن اولین مظنون تیراندازی به پلیس ها گفت ما او را محاصره کردیم و در نهایت در جایی او را گیر انداختیم و چون هیچ امکانی برای تسلیم او نبود، ما یک ربات انفجاری فرستادیم که انفجار آن موجب قتل این مظنون شده است.قرار بود هیلاری کلینتون و جو بایدن معاون اول رئیس جمهوری آمریکا امروز یک سخنرانی انتخاباتی داشته باشند اما این نشست در واکنش به رویداد دالاس تعطیل شد.

 

هیلاری کلینتون

​​رئیس پلیس دالاس می گوید سه مامور کشته شده از پلیس راهنمایی و رانندگی بودند.رئیس پلیس دالاس می گوید یک مظنون تیراندازی به پلیس ها که توسط پلیس در درگیری کشته شد، فریاد می زد "پلیس های سفید را بکشید".

رئیس پلیس دالاس، دیوید براون

​​شهردار دالاس گفت دو نفر از پلیس های مجروح زن هستند.

 ​​پلیس دالاس می گوید پنج پلیس کشته شده اند. شش نفر زخمی هستند. یک مظنون کشته شده و ۳ نفر هم بازداشت شده اند.این چهره فردی است که به عنوان متهم معرفی شده بود. او بعد از رفع اتهام و اصلاح اشتباه پلیس دالاس با خبرنگاران صحبت کرد.

​​

​​رویترز در ۳۱ ثانیه وقایع تیراندازی در دالاس را توضیح داده است:

​​پلیس دالاس در این بین اشتباهی کرد که برایش دردسر ساز شد.

آنها اعلام کردند فردی به نام "مارک هیوز" یکی از مظنونان است. اما بعد مشخص شد این فرد هیچ ارتباطی با تیراندازی ها ندارد و آزاد شد. پلیس دالاس در توئیتی اعلام کرد او منظنون نیست. همین مساله موجب اعتراض هایی در توئیتر شده است.رسانه های آمریکا می گویند مرگ این تعداد پلیس از زمان حمله های تروریستی یازده سپتامبر در سال ۲۰۰۱ در آمریکا بی سابقه است.

دست‌کم پنج پلیس تاکنون کشته شده اند. تک تیراندازها از بالای ساختمانها به پلیس های اطراف تظاهرات معترضان به کشته شدن دو سیاهپوست، شلیک کردند.این افسران پلیس دالاس به همکاران کشته شده شان ادای احترام می کنند:

​​این معترض در دالاس به کشتن سیاهپوستان، اینطور اعتراض خود را نشان می دهد.

​​کاخ سفید می گوید آقای اوباما که در شهر ورشو حضور دارد، لحظه به لحظه در جریان جزئیات رویداد دالاس قرار می گیرد.حساب توئیتری BlackLivesMatter یا جنبش "جان سیاهپوستان ارزش دارد" در توئیتی درباره حادثه دالاس نوشته، این جنبش دنبال کرامت، عدالت و آزادی است، نه قتل.

طرفداران جنبش "جان سیاهپوستان ارزش دارد" می گویند پلیس در مواجه با سیاهپوستان، خشونت بیشتری اعمال می کند.

​​گزارش تصویری از تیراندازی در دالاس به پلیس توسط تک‌تیراندازها 

تیراندازی در مرکز دالاس، پلیس ها را هدف گرفته بود.

​​گزارش:

قتل پنج مامور پلیس در جریان برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز دالاس تگزاس توسط تک‌تیراندازهاقرار است سه ساعت دیگر رئیس پلیس دالاس درباره تیراندازی ها به مردم و رسانه ها گزارش بدهد.این خبرنگار یک تلویزیون محلی در دالاس با گذاشتن این نقشه محل تیراندازی ها نوشته، اگر در این منطقه در مرکز شهر کار می کنید، نمی توانید سرکار حاضر شوید.

​​پلیس دالاس می گوید در مجموع به ۱۲ نفر پلیس و دو شهروند عادی شلیک شده است.اوباما چهارشنبه در بدو ورود به ورشو در واکنش به کشتن دو سیاهپوست توسط پلیس گفته بود همه آمریکایی ها باید عمیقا نگران چنین اتفاقاتی باشند.

وی تاکید کرده بود، گروه بزرگی از شهروندان ما این‌طور فکر می کنند که به خاطر رنگ پوستشان، رفتار متفاوتی با آنها می‌شود و این موضوع دردناک است.

اوباما گفته بود،‌ این موضوع باید همه ما را نگران کند. این مساله سیاه، یا دیگر رنگین پوستان نیست. این مساله آمریکاست و هر انسان منصفی باید نگران شود.آقای اوباما که پیشتر درباره مرگ دو سیاهپوست واکنش نشان داده بود، تاکید کرد کشتن پلیس هایی که برای برقرار امنیت یک تظاهرات مسالمت آمیز در دالاس هدف قرار گرفته اند، هیچ توجیهی ندارد.

آقای اوباما برای شرکت در نشست سران ناتو در لهستان به سر می برد.

​​باراک اوباما که برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو ناتو به ورشو پایتخت لهستان سفر کرده، در جریان جزئیات حادثه دالاس قرار گرفته است. او در تماس با فرماندار این ایالت گفت که دولت آماده هرگونه کمک است.این نقشه که توسط خبرگزاری فرانسه منتشر شده محل رویداد را نشان می دهد:

​​روز چهارشنبه همچنین فیلاندو کاستیل، ۳۲ ساله در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا در حالی که به همراه یک زن و یک کودک ۷ ساله در داخل خودرو پشت چراغ قرمز متوقف بود، هدف گلوله پلیس قرار گرفت و دقایقی پس از انتقال به بیمارستان درگذشت. مرگ او توسط دوربین موبایل ضبط شد و انعکاس او موجی از اعتراض را در پی داشت.

این سیاهپوست در ماشین اش هدف پلیس قرار گرفت.

​​روز چهارشنبه دو سیاهپوست کشته شدند که این اعتراض ها به خاطر آن است.

روز چهارشنبه التون استرلینگ، یک آمریکایی آفریقایی تبار در شهر "بتون روژ" ایالت لوئیزیانا به ضرب پنج گلوله پلیس جان باخت و انتشار تصاویر ویدئویی حادثه، موج جدید اعتراضات در مورد استفاده بیش از حد پلیس از زور را به راه انداخت.توئیتر یو‌اس تودی این عکس از تجمع دالاس قبل از تیراندازی را گذاشته است.

​​بیشتر بخوانیدبه نظر می رسد هدف این تیراندازی ها ماموران پلیس بودند و عملا واکنشی به کشتن دو سیاهپوست در مینه‌سوتا و لوئیزیانا باشد.

​​مردم در مرکز شهر دالاس در حال برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز بودند که ساعت ۸:۴۵ شب به وقت محلی صدای شلیک چند گلوله شنیده شد. شاهدان عینی گفتند بیش از ده گلوله شلیک شد و تیراندازی از بالای ساختمان ها بود.فاکس نیوز این ویدئو را از یکی از تیراندازی ها گذاشته است:

​​پلیس دالاس همچنین اعلام کرد یکی از مظنونان به تیراندازی بازداشت شده و فرد دیگری نیز خود را تسلیم کرده‌است.دیوید براون، رئيس پلیس شهر دالاس اعلام کرد یک شهروند عادی هم در میان زخمی ها است.مقام های پلیس شهر دالاس در ایالت تگزاس می گویند تک‌تیراندازها در جریان تظاهرات مسالمت آمیز پنجشنبه ۱۸ تیر، دست‌کم پنج پلیس را به قتل رساندند و هفت مامور دیگر را زخمی کرده اند.