جیمز جفری، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور سوریه
جیمز جفری، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور سوریه

جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه، جلسات از پیش برنامه ریزی شده خود در سازمان ملل متحد را، که قرار بود روز پنجشنبه برگزار شود، لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات آمریکایی این موضوع را اعلام کردند.

مشخص نیست جیمز جفری در این جلسات با چه کسانی قرار بود ملاقات کند.

استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل متحد، نیز قرار بود اواخر پنجشنبه در مورد روند صلح در سوریه به شورای امنیت گزارش دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته، ضمن اعلام پیروزی بر داعش، به صورت غیرمنتظره ای اعلام کرد که ایالات متحده همه نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج می کند. کاخ سفید گفته است که خروج نیروها آغاز شده است.

 

ترامپ در پیام ویدئویی: داعش را سخت شکست دادیم؛ سربازان به خانه باز می‌گردند
رئیس جمهوری ایالات متحده در یک پیام ویدئویی بار دیگر بر «شکست سخت» داعش تاکید کرد و گفت که نیروهای نظامی آمریکا از سوریه به خانه باز می گردند.

​​

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو
واکنش‌های جهانی به تصمیم پرزیدنت ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه
یک روز پس از آن‌‌که دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده، اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور را از سوریه خارج خواهد کرد، واکنش‌ها به این تصمیم همچنان ادامه دارد.

​​

جیمز جفری آبان ماه گفته بود که حضور نظامی آمریکا در سوریه، هر چند یک هدف عمده دارد، اما در عین حال بطور غیرمستقیم یک هدف دیگر را دنبال می‌کند و آن همکاری با شرکای ایالات متحده برای مقابله با فعالیت‌های بدخواهانه ایران در سوریه است.

شماری از سناتورهای بانفوذ در کنگره آمریکا، از جمله مارکو روبیو و لیندزی گراهام، از تصمیم پرزیدنت ترامپ برای خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از سوریه انتقاد کرده اند.

در مقابل رئیس جمهوری آمریکا می گوید که حضور نیروهای نظامی آمریکا برای شکست داعش بود و این اتفاق افتاده است.