دیدار در تفریحگاه ساحلی «بیاریتز» انجام شد
دیدار در تفریحگاه ساحلی «بیاریتز» انجام شد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه دوم شهریور ماه در حاشیه نشست سران گروه هفت در جنوب غرب فرانسه، ضمن صرف ناهار، با یکدیگرگفتگو و تبادل نظر کردند.

پرزیدنت ترامپ در پیامی در توئیتر نوشت، «همین الان با رئیس جمهوری امانوئل ماکرون ناهار خوردیم. چیزهای خوبی برای هر دو کشورمان در حال روی دادن است.یک آخر هفته بزرگ با دیگررهبران جهان!»

نشریه هیل نیز در گزارشی نوشت، دو رهبر در ابتدای این دیدار که در هتل «دو پَله» در تفریحگاه ساحلی «بیاریتز» انجام شد گفتند درباره طیفی از مسائل بین‌المللی، از جمله تنش‌های اخیر با ایران، صحبت خواهند کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز از قول یک دیپلمات فرانسوی که نخواست هویتش فاش شود گفت، آقای ماکرون جزئیات طرح فرانسه برای کاهش تنش با ایران را در این دیدار برای پرزیدنت ترامپ به اختصار توضیح داد.

این منبع دیپلماتیک با بیان این که پاریس هفته‌هاست بر روی این طرح کار می‌کند گفت، ایالات متحده و فرانسه منافع مشترک یکسانی در این حوزه دارند و آن عبارت است از «جلوگیری از یک ایران مجهز به سلاح هسته‌ای.»

بر اساس این گزارش، تجارت دوجانبه و بین‌الملل، مالیات، و آتش سوزی در جنگل آمازون از دیگر موضوعات مهمی است که رؤسای جمهوری ایالات متحده و فرانسه گفتند می‌خواهند درباره آنها با یکدیگر تبادل نظر کنند.

رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در نشست سران گروه هفت وارد فرانسه شد
رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در نشست سران گروه هفت وارد فرانسه شد

Telegram Banner