رکس تیلرسون گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت خارجه
رکس تیلرسون گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت خارجه

اعضای پیشنهادی دونالد ترامپ برای سمت های کابینه باید از سوی سنای آمریکا و همچنین موسسه اخلاق دولتی مورد تایید قرار گیرد.

موسسه مستقل اخلاق دولتی مسئول بررسی اصول و مرام دولتی در سطح سازمان ها و نهادهای دولتی است از جمله بررسی و تایید توافق های اخلاقی و کرداری مقامات دولتی برای سمت های ممتاز کاخ سفید و نهادهای ارشد دیگر.

نشریه هیل می نویسد در گذشته نیز افراد ثروتمند بر مسند تصدی آژانس های فدرال آمریکا قرار گرفته اند اما کابینه پیشنهادی ترامپ در مجموع با ثروتی بالغ بر ۱۱ میلیارد دلار، ثروتمندترین کابینه آمریکا تاکنون به شمار می رود.

گزینه پیشنهادی آقای ترامپ برای وزارت خارجه رکس تیلرسون مدیر سابق کمپانی عظیم و بین المللی اکسون موبیل است که حقوق سالانه او ۱۰ میلیون دلار بوده، ده ها میلیون دلار سهام دارد و در هیئت مدیره چندین شرکت دیگر نیز عضو است و سرمایه گذاری های شخصی دارد. ثروت او دستکم ۳۰۰ میلیون دلار برآورده می شود.

استیون منوشین تهیه کننده سینما و عضو ارشد موسسه مالی گلدمن سکز، گزینه پیشنهادی آقای ترامپ برای وزارت خزانه داری است و ثروت او به ۱۱۸ میلیون دلار بالغ می شود. او با امضای توافق اصول اخلاقی دولت وعده داد که از ۴۳ شرکت و موسسه سرمایه گذاری جدا شود.

توافق اخلاق اداری بخشی از روند تایید صلاحیت یک نامزد برای احراز سمت ارشد دولتی است و برای سمت هایی که باید به تایید سنا برسند، توافق اخلاق دولتی باید قبل از جلسه استماع سنا امضا شود.

تا روز جمعه، تنها نیمی از ۲۴ نامزد پیشنهادی آقای ترامپ برای سمت هایی که لازم است به تایید سنا برسند، از سوی اداره اخلاق و مرام دولتی تایید شده اند.

قانون مرام و دولت از نامزدهای احراز مقامات دولتی می خواهد تا جزئیات فعالیت های مالی، سرمایه ها و دیگر مواردی که ممکن است در تناقض با مسئولیت دولتیشان باشد- مثلا حرفه همسرشان- را اعلام کنند.

فرم های رسمی که این افراد درباره دارایی و سرمایه ها و امور مالی خود ارائه می دهند، اساس چگونگی ساختاری مرام دولتی قرار می گیرد.

 

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif