بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنجامین هارنوِل، دستیار بریتانیایی استیو بنن استراتژیست پیشین دونالد ترامپ، می گوید او و استادش قصد دارند با تلاش ها برای برچیدن طرح آن ها مبنی بر تبدیل یک صومعه زیبای قرون وسطایی در قلب کوهستان های ایتالیا به اردوی آموزشی فعالان پوپولیست مقابله کنند.

هارنوِل ۴۳ ساله و بنن با وجود فریاد اعتراض چپگرایان در ایتالیا، سال گذشته، موفق شدند «تریسولتی چارترهاوس»، یک صومعه قرن سیزدهمی در «کولپاردو» در مرکز ایتالیا، را برای دو دهه اجاره کنند.

بنن در اعلام این طرح با لحنی مبارزه جویانه از تاسیس «مدرسه گلادیاتوری» خبر داد که در آن سلحشوران پوپولیست سیاسی-فرهنگی آموزش تقابل با جناح چپ را می بینند، به آن ها ارزش های کاتولیک محافظه کار آموخته می شود و یاد می گیرند چگونه از ریشه های یهودی-مسیحی غرب دفاع کنند.

اما وزارت فرهنگ ایتالیا که بر این صومعه ۸۰۰ ساله به عنوان یک بنای ملی نظارت دارد، اعلام کرده که قصد لغو قرارداد اجاره سالانه ۱۰۰ هزار یورویی هارنول و بنن را دارد که چند ماه پیش امضاء شده بود.

دعوای حقوقی بر سر این مسئله ممکن است سال ها در دادگاه به درازا بکشد.

هارنول نگران است که این وضعیت باعث شود صبر بنن برای راه اندازی آکادمی به سر بیاید.

وزارت فرهنگ ایتالیا برای این تصمیم خود به نقض مفادی از تعهدات تصریح شده در قرارداد از جمله ترمیم صومعه و مجتمع اطراف آن اشاره کرده است.

صومعه توسط سازمان غیرانتفاعی «انستیتو کرامت انسانی» که در کنترل بنن و هارنول است اجاره شده است. این سازمان سال ۲۰۰۸ توسط هارنوِل تشکیل شده و هدف خود را «حفاظت و تبلیغ کرامت انسانی» توصیف کرده است.

آن ها پیشتر از حمایت کاتولیک های سرشناس لیبرال و محافظه کار برخوردار بودند، اما با ورود بنن آن جا را ترک کرده اند.

پس از تصمیم وزارت فرهنگ ایتالیا یک رشته اعتراضات در بیرون صومعه برگزار شد که در آن فعالان بنن را متهم کردند طرفدار برتری نژاد سفیدپوستان و یک فاشیست مخفی است.

Telegram Banner