پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه تایید صلاحیت مایکل پک برای ریاست سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده ، آژانس فدرالی که نهادهای رسانه‌ای بین‌المللی شامل صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد که رادیو فردا را تولید می‌کند، استقبال کرد.

ترامپ اندکی پس از تایید پک با رأی ۳۸-۵۳ در سنا در توئیتی نوشت « تبریک به مایکل پک! هیچکس نمی‌داند که این چه پیروزی بزرگی برای آمریکا است. چرا؟ چون او می‌رود که صدای آمریکا و هر آنچه به آن مرتبط است را اداره کند. مایکل سرسخت، باهوش و عاشق کشورمان است. این یک نبرد بزرگ ۲۵ ساله در کنگره بوده است. ممنون از سنای جمهوریخواه فوق‌العاده ما!»

مایکل پک، رئیس سابق مؤسسه کلیرمانت مستقر در کالیفرنیا، سمت‌هایی در خیریه ملی برای بشریت و شرکت رسانه عمومی را بر عهده داشته است. او همچنین به عنوان مدیر وُرلدنِت، شبکه ماهواره‌‌ای جهانی آژانس اطلاعات ایالات متحده، خدمت کرده است.

جیمز ریچ رئیس کمیته روابط خارجی سنا روز پنجشنبه گفت «این مرد به طرر منحصر به فردی برای احراز این مقام شایستگی دارد.» «او کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است – همه باید به آخرین مستندی که او درباره دیوان عالی ساخته را ببینند. کار برجسته‌ای بود.»

به گزارش روزنامه هیل، جیم بنکس عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان روز پنجشنبه در نامه‌ای به سنا تاکید کرد که مایکل پک به نهادهای خبری تحت سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده کمک خواهد کرد تا «پوشش خبری بر مبنای واقعیات را برای همه مردم فراهم کند،» به ویژه آنهایی که به آن دسترسی ندارند، و همینطور به ارتقای گزارش‌هایی که ارز‌ش‌های ما را به شکل مثبتی ترسیم کنند – به ویژه در ارتباط با تمامیت‌خواهی.»

بنکس گفت «تجربه او در رسانه‌های عمومی غیر قابل انکار است، همچنان که آشنایی او با نمای سیاسی آمریکا.»