مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از گروه ویژه اقدام مالی بابت افزایش فشارها بر ایران در پی کم‌کاری در مبارزه جهانی با پولشویی تقدیر کرد و گفت اگر ایران به کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم نپیوندد، با عواقب آن روبرو خواهد شد. 

وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه هشتم آبان و در بیانیه‌ای گفت: ما بازگرداندن اقدامات اضافی علیه جمهوری اسلامی به دلیل عدم همکاری ایران در مبارزه جهانی با پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم، از سوی گروه ویژه اقدام مالی استقبال می‌کنیم. 

مایک پمپئو افزود: ایران نشان داده که به عمد از همکاری در مورد مقابله با پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم سرباز می‌زند تا اقتصادش از هیچ‌گونه شفافیتی برخوردار نباشد و بتواند به صادرات تروریسم ادامه دهد. 

وزیر خارجه آمریکا گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اعمال نامشروع و پوشش‌های اقتصادی مخفی برای اهداف بدخواهانه‌اش از جمله حمایت از گروه‌های حزب‌الله و حماس که از سوی آمریکا به عنوان گروه تروریستی معرفی شده‌اند، ادامه می‌دهد. 

این بیانیه می‌افزاید: برنامه‌های نامشروع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی بالاترین مقامات جمهوری اسلامی ایران، تسهیل می‌شود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اکثر اقتصاد ایران را کنترل می‌کند و شرکت‌ها در سرتاسر جهان باید مراقبت و احتیاط زیادی به خرج دهند تا حامی مالی فعالیت‌های بدخواهانه ایران قرار نگیرند. 

گروه «ویژه اقدام مالی» برای آخرین بار به جمهوری اسلامی ایران برای اجرای کنوانسیون پالرمو فرصت داد
گروه «ویژه اقدام مالی» برای آخرین بار به جمهوری اسلامی ایران برای اجرای کنوانسیون پالرمو فرصت داد

آقای پمپئو گفت: جامعه جهانی به وضوح به ایران گفته باید به مسئولیت‌های خود عمل کرده و مانند یک کشور عادی رفتار کند. گروه ویژه اقدام مالی به ایران هشدار داده که باید کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را تصویب کند. 

وزیر خارجه ایالات متحده افزود: ما از گروه ویژه اقدام مالی که نظام مالی جهانی را حفظ می‌کند، حمایت می‌کنیم و از تمامی کشورهای عضو گروه ویژه اقدام مالی می‌خواهیم ایران را بابت ادامه دادن به اقدامات جدی‌اش در تروریسم و تامین مالی ترور، به طور کامل پاسخگو نگه دارند. 

Telegram Banner