مناظره تیم کین و مایک پنس، معاون های پیشنهادی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

​​مایک پنس، یار انتخاباتی دونالد ترامپ و فرماندار ایالت ایندیانا روز دوشنبه تاکید کرد که «هیچ وقت» به این فکر نکرده بود که دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه را در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری تنها بگذارد.

آقای پنس صبح روز بعد از دومین مناظره انتخاباتی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در حالی این موضوع را به شبکه خبری سی.ان.ان گفت که ترامپ در جریان مناظره یکشنبه شب اعلام کرد با پنس در مورد وضعیت سوریه و اقدامات روسیه در آنجا اختلاف نظر دارد و با او در این باره صحبت نکرده است.

ترامپ در مناظره گفت پوتین در سوریه با داعش می جنگد اما پنس پیشتر به شدت از پوتین و اقدامات روسیه انتقاد کرده بود.

همچنین پیشتر و ​​بعد از انتشار ویدیویی که در آن دونالد ترامپ حرف های رکیک جنسی درباره زنان می گوید، مایک پنس در بیانیه ای گفته بود نمی تواند از آن سخنان دفاع کند. برخی احتمال می دادند که مایک پنس از ادامه حضور در کنار ترامپ صرف نظر خواهد کرد.

اما مایک پنس، بعد از دومین مناظره، در توییتی که یکشنبه شب منتشر کرد به ترامپ «پیروزی در مناظره» را تبریک گفت و اعلام کرد «باعث افتخار» است که در کنار ترامپ حضور دارد.

​​فرماندار ایندیانا که به عنوان یک مسیحی معتقد شناخته می شود همچنین به سی.ان.ان گفت «بزرگترین افتخار زندگی من است» که در حزب جمهوری‌خواه به عنوان یار انتخاباتی ترامپ باشد.

پنس گفت همیشه صحبت هایش با ترامپ و خانواده خود را «خصوصی» نگه می دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif