مایک پنس و جو بایدن پیش چشم مردم واکسن خواهند زد
مایک پنس و جو بایدن پیش چشم مردم واکسن خواهند زد

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا روز جمعه واکسن کووید-۱۹ شرکت فایزر را جلوی دوربین‌های تلویزیونی دریافت خواهد کرد. انتظار می‌رود جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز هفته آینده این واکسن را بزند. 

کاخ سفید روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای پنس که رئیس کارگروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا است، امیدوار است که این اقدام «ایمنی و اثربخشی واکسن را تقویت کرده و به مردم آمریکا اطمینان خاطر بیشتری دهد.»

‌کارن پنس، بانوی دوم آمریکا و جروم ادمز، جراح کل آمریکا نیز قرار است به همراه معاون پرزیدنت ترامپ، واکسن را در رویدادی که در کاخ سفید برگزار می‌شود، دریافت کنند. 

در همین حال، شبکه خبری «ان بی سی» به نقل از یکی از مقامات تیم انتقالی جو بایدن گزارش داده است که آقای بایدن نیز هفته آینده این واکسن را خواهد زد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا اوایل روز چهارشنبه در ویلمینگتون دلاور به خبرنگاران گفت: «من نمی خواهم [در دریافت واکسن] از افرادی که در خط مقدم هستند پیشی بگیرم‌ اما می خواهم به مردم آمریكا اطمینان خاطر بدهم كه زدن این واکسن بی خطر است.»

آقای بایدن گفت این کار را جلوی دوربین انجام خواهد داد. 

تصمیم برای دریافت واکسن پیش چشم مردم، چندی پیش از سوی بیل کلینتون، جورج بوش و باراک اوباما رؤسای جمهور‌ پیشین آمریکا مطرح شد که گفتند قصد دارند بدبینی نسبت به واکسن را کمرنگ کرده و اعتماد عمومی به آن را تقویت کنند. 

سه رئیس جمهور پیشین آمریکا برای زدن واکسن کرونا داوطلب شدند
سه رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گویند برای اطمینان دادن به مردم، در برابر دوربین تلویزیون واکسن کرونا خواهند زد
سه رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گویند حاضرند پس از تأیید واکسن کووید-۱۹، برای کمک به جلب اعتماد مردم به ایمنی آن، داوطلبانه و در برابر دوربین‌های تلویزیونی واکسینه شوند.

سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا جمعه پیش، مجوز استفاده اضطراری از واکسن کووید-۱۹ ساخته شرکت آمریکایی «فایزر» و شرکت آلمانی «بیوان‌تک» را صادر کرد و اعضای کادر درمانی آمریکا جزو نخستین کسانی بودند که این واکسن را دریافت کردند.  

Sandra Lindsay, left, a nurse at Long Island Jewish Medical Center, is inoculated with the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine by…
نخستین واکسن کرونا در آمریکا تزریق شد؛ پرزیدنت ترامپ این رویداد را به همه تبریک گفت
نخستین واکسن کرونا صبح روز دوشنبه، چهاردهم ماه دسامبر در آمریکا تزریق شد. یک پرستار بخش مراقبتهای ویژه از مرکز درمانی یهودیان «نورتول لانگ آیلند» در نیویورک ساعت ۹:۲۳ صبح دوشنبه در رویدادی که به صورت مجازی پخش زنده می‌شد و اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک نیز در آن حضور داشت واکسن را دریافت کرد.