سزار سایوک به اتهام ارسال بسته های مشکوک پستی اخیر دستگیر شد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بر مبنای گزارشی که سه شنبه منتشر شد، «اف بی آی» در یک تجزیه و تحلیل به این نتیجه رسیده که بمب های لوله ای ارسال شده با پست برای منتقدان شاخص پرزیدنت ترامپ قابلیت انفجار نداشته است.

گزارش این تجزیه و تحلیل ماه ژانویه در دادگاه منهتن ثبت شده بود. قاضی جِد رِیکاف حکم سزار سِیاک، متهم ساکن فلوریدا، را در ارتباط با ساخت و ارسال لوله های انفجاری برای افراد سرشناس در آستانه انتخابات میان دوره ای سال گذشته، ماه سپتامبر صادر می کند.

آبان سال گذشته اعلام شد برای «جو بایدن»، «جرج سوروس»، «هیلاری کلینتون»، «اریک هولدر»، «جان برنان» و «رابرت دونیرو» بمب های لوله ای ارسال شده است.

پلیس نیویورک برای خنثی کردن بمب جاسازی شده در یک بسته پستی ارسالی به ساختمان تایم وارنر (سی ان ان) در نیویورک - ۲۴ اکتبر ۲۰۱۸
بسته‌های پستی مشکوک در آمریکا برای چه کسانی ارسال شده است
مأموران سرویس مخفی و پلیس فدرال ایالات متحده (اف بی آی) تا صبح روز پنجشنبه موفق به کشف و ضبط ۱۰ بسته مشکوک شده‌اند که به نشانی ۹ نفر در نقاط مختلف ارسال شده است.

​​

سِیاک، ۵۷ ساله، به دفعات گفته هرگز قصد آسیب رساندن به کسی را نداشته است. وکیل او اینک بر مبنای گزارش «اف بی آی» بر این ادعا تاکید خواهد کرد.

«اف بی آی» می گوید روشن نیست آیا نداشتن قابلیت انفجار ناشی از طراحی ضعیف یا نیت قبلی سازنده بوده است.

Telegram Banner