وزیر خارجه آمریکا با اشاره به شیوع ویروس جدید کرونا، کووید۱۹ در زندان‌های ایران، خواستار آزادی همه آمریکایی‌هایی شد که به نادرست زندانی شده‌اند.

مایک پمپئو روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند در دو توییت خواستار آزادی آمریکایی‌های به نادرست زندانی شده در ایران شد و نوشت: هر کشوری که کمک بشردوستانه به ایران را درنظر دارد باید خواستار آزادی اتباع خارجی و دوتابعیتی‌های زندانی در ایران باشد.

پیش از این گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در ایران نیز شرایط زندانیان سیاسی را «نگران‌کننده» خواند و خواستار آزادی موقت زندانیان شد.

جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در ایران، روز سه شنبه ۲۰ اسفند گفت از تهران خواسته است همه زندانیان را موقتا آزاد کند. او تاکید کرد ادامه نگه داشتن زندانیان سیاسی در بحبوحه شیوع کرونا «تاسف‌بار و نگران کننده است.»

جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران
سازمان ملل: با شیوع کرونا، آزاد نکردن زندانیان سیاسی ایران «تاسف‌بار و نگران‌کننده» است
با شدت یافتن بحران شیوع ویروس کرونا در ایران، گزارشگر ویژه حقوق بشر شرایط زندانیان سیاسی را «نگران‌کننده» خواند و خواستار آزادی موقت همه زندانیان شد.

روز گذشته همزمان با سیزدهمین سالگرد ناپدید شدن باب لوینسون در جزیره کیش ایران، وزیر خارجه آمریکا خواستار پایبندی ایران به تعهد خود در همکاری برای یافتن این شهروند آمریکا شده بود.

مایک پمپئو: ایران به تعهد خود مبنی بر همکاری با آمریکا برای یافتن باب لوینسون احترام بگذارد
مایک پمپئو: ایران به تعهد خود مبنی بر همکاری با آمریکا برای یافتن باب لوینسون احترام بگذارد

آقای پمپئو تاکید کرده بود که بازگرداندن همه آمریکائیان گروگان و زندانیانی که به نادرست محبوس شده اند، اولویت اول پرزیدنت ترامپ است و دولت ایالات متحده برای بازگرداندن آنها به خانه سخت کار می کند.

از راست رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و ریچارد گرنل مدیر موقت اطلاعات ملی ایالات متحده
درخواست مقام‌های آمریکایی برای آزادی «باب لوینسون» همزمان با سیزدهمین سالگرد ناپدیدشدن او در ایران
درخواست مقام‌های آمریکایی برای آزادی «باب لوینسون» همزمان با سیزدهمین سالگرد ناپدیدشدن او در ایران

 

Telegram Banner