ساختمان وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون
ساختمان وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون

جاناتان هافمن، معاون روابط عمومی وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای جزئیات حملات ایران به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق را اعلام کرد.

متن کامل بیانیه به این شرح است:

«ایران در تاریخ ۷ ژانویه، حوالی ساعت ۵:۳۰ بعدازظهر (به وقت شرق آمریکا)، بیش از ۱۲ فروند موشک بالستیک را به سوی نیروهای نظامی ایالات متحده و نیروهای ائتلاف در عراق شلیک کرد. روشن است که این موشک‌ها از ایران شلیک شده و دست‌کم دو پایگاه نظامی عراق در «عین الاسد» و اربیل را که میزبان پرسنل نظامی آمریکا و نیروهای ائتلاف هستند، هدف قرار داده‌اند.

ما در حال انجام ارزیابی‌های اولیه از خسارات وارده هستیم.

وزارت دفاع [آمریکا] در روزهای اخیر و در واکنش به تهدیدها و اقدامات ایران، همه تمهیدات مناسب برای محافظت از پرسنل و شرکایمان را اتخاذ کرده است. به دلیل وجود نشانه‌هایی حاکی از نقشه رژیم ایران برای حمله به نیروها و منافع‌مان در منطقه، این پایگاه‌ها در وضعیت هشدار بالا قرار داشتند.

ما در حالی که مشغول ارزیابی وضعیت و واکنش‌مان هستیم، همه اقدامات لازم برای محافظت و دفاع از پرسنل، شرکا، و همپیمانان ایالات متحده در منطقه را انجام خواهیم داد.

به دلیل ماهیت سیال این وضعیت، ما به روزرسانی و ارائه تازه‌ترین اخبار را ادامه خواهیم داد.»

نمایی از پایگاه هوایی «عین الاسد» عراق در غرب این کشور که محل استقرار نیروهای آمریکایی است و سه شنبه شب هدف حمله قرار گرفت.
سپاه پاسداران به دو پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق حمله کرد؛ جلسه پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید
سپاه پاسداران به دو پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق حمله کرد؛ جلسه پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید

Telegram Banner