گزيده ها

New U.S. Ambassador to United Nations, Linda Thomas-Greenfield holds news conference in New York
لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۱۱ اسفند با شروع ریاست یک ماهه آمریکا بر شورای امنیت سازمان ملل متحد، در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این پرسش که آیا با همتای ایرانی خود دیدار کرده گفت: من هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نداشته‌ام و چنین راهنمایی هم به من نشده است.
Rob Portman | Jim Risch | Jim Inhofe
چند سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای به پرزیدنت بایدن از او درخواست کردند در مورد ایران، سیاستی را دنبال کند که دو حزبی باشد و امنیت ایالات متحده آمریکا را در نظر بگیرد.
Rafael Grossi IAEA
رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش‌ به تلاشها برای تصویب یک قطعنامه علیه اقدامات جمهوری اسلامی، از همه طرف‌ها خواست گفت‌وگوهای سازنده را دنبال کنند. او همچنین گفت: بازرسی‌های آژانس نباید به عنوان برگ سیاسی، روی میز گذاشته شود.
یک سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اقدام جمهوری اسلامی در رد پیشنهاد آمریکا و اروپا برای مذاکره مستقیم در مورد برجام آن را ناامیدکننده توصیف کرد اما از آمادگی آمریکا برای بازگشت متقابل به برجام خبر داد.
WASHINGTON, DC - FEBRUARY 27: U.S. President Joe Biden speaks to the media at the White House before he walks to Marine on the…
رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در نامه‌ای به رهبران کنگره گفت دستور او برای حمله به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه، مطابق با «اصل حق دفاع از خود» بوده است.
U.S. President Joe Biden delivers remarks in honor of the 500,000 U.S. deaths from the coronavirus disease (COVID-19), in Washington
رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۸ اسفند گفت ایران باید به تصمیم او برای تایید عملیات نظامی در سوریه به عنوان هشدار نگاه کند که حمایتش از شبه‌نظامیانی که منافع آمریکا را تهدید می‌کنند، پیامد خواهد داشت.
Blinken State news Conference
وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید هدف از حمله آمریکا به مواضع گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی، دادن پیامی بود که با این اقدام، «به روشنی» دریافت شده است. 
Secretary of State Antony Blinken virtual meeting with Mexican Secretary of Economy Tatiana Clouthier
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه هشتم اسفند ساعتی پس از انتشار عمومی گزارش اطلاعاتی در مورد کشته شدن جمال خاشجقی، ۷۶ شهروند عربستان سعودی را در فهرست محدودیت صدور روادید قرار داد. همزمان وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز ۱۷ شهروند عربستان را تحریم کرد. 
سراوان نیروی مرزی سوخت بر تیراندازی
توییتر فارسی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۸ اسفند با انتشار عکسی از نقشه ایران و سیستان و بلوچستان، نوشت: عمیقاً نگران گزارشات مربوط به قطع اینترنت و خشونت دولتی علیه سوختبران و معترضان در استان سیستان و بلوچستان ایران هستیم. ما ایران را به پایبندی به تعهدات خود در قبال حقوق بشر و آزادی های اساسی، از جمله آزادی بیان و تجمعات مسالمت آمیز فرا می خوانیم.
یک گزارش اطلاعاتی دولت آمریکا که روز جمعه ۸ اسفند منتشر شد می‌گوید محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، عملیات «گرفتن و یا قتل» جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد ریاض، در کنسولگری سعودی در استانبول را تایید کرده است.