مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مورد ونزوئلا گفت‌وگو کرد و از مسکو خواست به حمایت خود از مادورو پایان دهد.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه آمریکا، آقای پمپئو در این تماس تلفنی بر دخالت‌های کوبا و روسیه در ونزوئلا تاکید کرده و آن‌ را برهم زننده روابط دوجانبه میان روسیه و ایالات متحده خوانده است. 

بر اساس این بیانیه، وزیر خارجه آمریکا از روسیه خواسته حمایت خود را از مادورو پایان دهد و به دیگر کشورها، از جمله بیشتر کشورهای نیمکره غربی، بپیوندد که به دنبال آینده‌ای بهتر برای مردم ونزوئلا هستند. 

وزیر خارجه آمریکا: دستگاه امنیتی مادورو در اختیار حکومت دزدسالار کوبا است
وزیر خارجه آمریکا: دستگاه امنیتی مادورو در اختیار حکومت دزدسالار کوبا است

​​مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده پیشتر و در دو گفت‌وگوی خبری به ناآرامی‌ها در ونزوئلا اشاره کرد و گفت نیکلاس مادورو حتی هواپیمایش را آماده کرده بود تا از کشور خارج شود و به هاوانا در کوبا برود ولی روسیه به او پیام داد که این کار را نکند.

پمپئو: مادورو حتی هواپیمایش را آماده کرده بود تا از ونزوئلا فرار کند ولی روسیه مانع شد
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده شامگاه سه‌شنبه و در دو گفت‌وگوی خبری به ناآرامی‌ها در ونزوئلا اشاره کرد و گفت نیکلاس مادورو حتی هواپیمایش را آماده کرده بود تا از کشور خارج شود و به هاوانا در کوبا برود ولی روسیه به او پیام داد که این کار را نکند.

​​