نمایی از رنگین کمان بر فراز ساختمان کنگره آمریکا.

​​شبکه سی ان ان می گوید پرزیدنت ترامپ در تماسی تلفنی به نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان، پیروزی حزب دموکرات در گرفتن کنترل مجلس نمایندگان را به او تبریک گفت.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با انتشار توئیتی در ساعات پایانی روز سه شنبه نوشت: «موفقیت بزرگی امشب حاصل شد. از همه متشکرم.»

​​نانسی پلوسی نیز که احتمالا ریاست مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها را بدست می آورد نیز طی سخنانی گفت نتیجه انتخابات امشب به خاطر عملکرد رئیس جمهوری بود.در ایالت کانزاس، لارا کلی از حزب جمهوریخواه موفق شد با کسب اکثریت آرا، پست فرمانداری را از دست جمهوریخواهان خارج کند.گزارش بهروز صمد بیگی از بازتاب انتخابات آمریکا در فضای مجازی

​​در ایالت داکوتای شمالی، کوین کرامر جمهوریخواه موفق شد با کسب اکثریت آرا کرسی سنا را از رقیب دموکرات خود خارج کرده و سناتور جدید این ایالت شود.

 انتخابات روز سه شنبه به عنوان یک همه پرسی در مورد عملکرد دو سال اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ به شمار می رود. رسانه های آمریکایی می گویند نتایج انتخابات که هنوز جریان دارد و دیگر نشانه ها، حاکی از آن است که هم حزبی های رئیس جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه کنترل سنا را حفظ خواهند کرد. اما در مجلس نمایندگان، جمهوریخواهان برای اولین بار در هشت سال گذشته، کنترل مجلس را به دموکرات ها واگذار می کنند، امری که مانعی در اجرای برخی از برنامه های دونالد ترامپ خواهد بود. 

ساختمان کنگره آمریکا در شهر واشنگتن - آرشیو

​​

 

 در دو ایالت او هاوایی و مینه سوتا، دیوید ایگ و تیم والز از حزب دموکرات موفق شدند آرای لازم برای پست فرمانداری را کسب کنند.در ایالت های اوهایو و آریزونا، مایک دی واین و داگ دوسی از حزب جمهوریخواه به عنوان فرماندار انتخاب شدند.در ایالت ایلینویز، جی بی پریتزکر از حزب دموکرات موفق شد با کسب آرای کافی کرسی فرمانداری را از رقیب جمهوریخواه خود بگیرد.در ایالت مینه سوتا، تینا اسمیت و امی کلوچار موفق شدند با کسب اکثریت آرا کرسی خود در سنا را حفظ کنند.چرا انتخابات میاندوره‌ای در آمریکا برگزار می شود؛ ایده پدران بنیانگذار

​​میشله لوجان گریشام از حزب دموکرات موفق شد با کسب اکثریت آرا به عنوان فرماندار جدید نیومکزیکو انتخاب شده و این پست را از جمهوریخواهان بگیرد.شیوه خاص پرزیدنت ترامپ برای انتخابات میاندوره‌ای و هزینه‌های هنگفت این انتخابات

​​در ایالت کلرادو، جرد پولیس از حزب دموکرات اکثریت آرا را به دست آورد و فرماندار جدید ایالت شد.

 در ایالت های نبراسکا و وایومینگ، پیت ریکتس و مارک گوردون، نامزدهای جمهوریخواه، موفق شدند با کسب اکثریت آرا به عنوان فرماندار جدید انتخاب شوند.کوین استیت از حزب جمهوریخواه با کسب بیشترین آرا فرماندار جدید ایالت اوکلاهما شد. دقایقی پیش، حوزه های رای گیری در چند ایالت غرب آمریکا بسته شد و دقایقی بعد (۱۱ شب به وقت شهر واشنگتن) حوزه های رای گیری در چند ایالت دیگر نظیر کالیفرنیا بسته می شود.در ایالت تگزاس، سناتور جمهوریخواه تد کروز موفق شد در یک رقابت بسیار نزدیک رقیب دموکرات خود، بتو اروکی را شکست داده و بار دیگر به سنا راه یابد.

​​در ایالت نیومکزیکو، سناتور دموکرات مارتین هینریچ موفق شد بار دیگر با کسب اکثریت آرا به سنا راه یابد.در ایالت تگزاس، گرگ ابوت از حزب جمهوریخواه موفق شد بار دیگر به عنوان فرماندار انتخاب شود.

​​کی ایوی فرماندار جمهوریخواه ایالت آلاباما موفق شد با کسب بیشترین آرا در این سمت باقی بماند. شبکه ام.اس.ان.بی.سی نیز پیش بینی می کند که کنترل مجلس نمایندگان آمریکا به احتمال بسیار زیاد بعد از انتخابات امشب، در دست دموکرات ها خواهد بود.

 دموکراتها موفق شدند یک فرمانداری دیگر را نیز از دست جمهوریخواهان خارج کنند. گرچن ویتمر موفق شد رقیب جمهوریخواه خود را شکست داده و فرماندار جدید میشیگان شود.در انتخابات مجلس نمایندگان از حوزه ۱۴ ایالت پنیسلوانیا، کاندیدای جمهوریخواه کرسی این حوزه ایالت را از دست نماینده دموکرات خارج کرد. در حوزه یازده ایالت نیویورک، نامزد دموکرات کرسی این حوزه را از قانونگذار جمهوریخواه گرفت.میت رامنی فرماندار پیشین ماساچوست و رقیب باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸، به عنوان سناتور جدید ایالت یوتا از حزب جمهوریخواه به سنا راه یافت.

​​آرش سیگارچی به اهمیت رقابت سنا در هفت ایالت آمریکا اشاره می کند

​​در ایالت ویسکانزین، تمی بالدوین از حزب دموکرات موفق شد اکثریت آرا را به دست آورده و کرسی خود در سنا را حفظ کند.گزارش فرهاد پولادی از نتایج اولیه انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا

​​روزنامه نیویورک تایمز، پیش بینی می کند که مجلس نمایندگان آمریکا به احتمال ۹۵ درصد به کنترل دموکرات ها در می آید.در ایالت ویرجینیا غربی، سناتور دموکرات جو منچین موفق شد با کسب بیشترین آرا بار دیگر به سنا راه یابد. در ایالت ایندیانا دموکراتها کرسی خود را در سنا از دست دادند و مایک براون از حزب جمهوریخواه موفق شد سناتور دموکرات جو دانلی را شکست داده و به سنا راه یابد.

​​ایلهان عمر، کاندیدای زن مسلمان سومالیایی‌تبار، از ایالت مینه‌سوتا، در رویدادی تاریخی، راهی مجلس نمایندگان آمریکا شد.

عکس آرشیوی از ایلهان عمر

​​

 در ایالت کارولینای جنوبی، هنری مک مستر از حزب جمهوریخواه موفق شد بار دیگر به عنوان فرماندار انتخاب شود.لری هوگان، فرماندار جمهوریخواه مریلند موفق شد اکثریت آرا را کسب کرده و بار دیگر انتخاب شود.

​​برت بائر، مجری شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، نزدیک به جمهوریخواهان، می گوید که این شبکه پیش بینی می کند که دموکرات ها برای اولین بار در هشت سال گذشته کنترل مجلس نمایندگان را در دست می گیرند.تام وولف فرماندار دموکرات ایالت پنسیلوانیا موفق شد بار دیگر با کسب بیشترین آرا به عنوان فرماندار انتخاب شود.

 باب منندز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی موفق شد بیشترین آرا را به دست آورده و بار دیگر به سنا راه یابد.

عکس آرشیوی

​​در ایالت وایومینگ، سناتور جمهوریخواه جان باراسو موفق شد رقیب خود را شکست داده و بار دیگر به سنا راه یابد.در ایالت می سی سی پی، سناتور جمهوریخواه راجر ویکر موفق شد با کسب اکثریت آرا کرسی خود را در سنا حفظ کند.

​​باب کیسی، سناتور دموکرات ایالت پنسیوانیا بار دیگر با کسب بیشترین آرا به سنا راه یافت.در ایالت نیویورک، سناتور دموکرات کریستن گیلیبرند موفق شد با کسب بیشترین آرا بار دیگر به سنا راه یابد.

​​در میان حوزه های مهم رای گیری انتخابات مجلس نمایندگان، در حوزه ۵ ایالت ویرجینیا، و حوزه ۶ ایالت کنتاکی، کاندیداهای جمهوریخواه پیروز شدند

 در ایالت تنسی، بیل لی از حزب جمهوریخواه به عنوان فرماندار جدید انتخاب شد.

 در ایالت رودآیلند، جینا ریموندو از حزب دموکرات بار دیگر به عنوان فرماندار انتخاب شد.در انتخابات سراسری امروز، علاوه بر انتخاب اعضای جدید کنگره، رأی دهندگان آمریکایی همچنین در ۳۶ ایالت برای انتخاب فرماندار به پای صندوق‌های رأی رفتند. پیروزی در انتخابات فرمانداری از نظر پیشبرد یا مقابله با قوانین دولت فدرال حائز اهمیت است، و در عین حال به حزب پیروز فرصت می‌دهد خود را در آن ایالت برای انتخابات ریاست جمهوری دو سال بعد آماده کند.

​​در ایالت آرکانزاس، آسا هاچینسون از حزب جمهوریخواه موفق شد با کسب بیشترین آرا بار دیگر به عنوان فرماندار انتخاب شود.در میان حوزه های مهم رای گیری انتخابات مجلس نمایندگان، در حوزه های ۶، ۱۶، ۱۸، و ۲۵ ایالت فلوریدا کاندیداهای جمهوریخواه پیروز شده اند. در حوزه ۲۷ این ایالت که دست قانونگذار جمهوریخواه بود، کاندیدای دموکرات پیروز شده است.اولین نتیجه قطعی اعلام شده در مورد فرمانداران مربوط به ایالت ماساچوست است. در این ایالت، چارلی بیکر از حزب جمهوریخواه بار دیگر به عنوان فرماندار انتخاب شد.

​​سناتور دموکرات شرد براون از ایالت اوهایو موفق شد با کسب بیشترین آرا صندلی خود در سنا را حفظ کند. در ایالت کنتیکت سناتور دموکرات کریس مورفی نیز اکثریت آرا را به دست آورد و صندلی خود در سنا را حفظ کرد.

​​ شلدون وایتهاوس، سناتور دموکرات از ایالت رودآیلند موفق شد با به دست آوردن اکثریت آرا صندلی خود در سنا را حفظ کند.الیزابت وارن، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست با کسب بیشترین آرا موفق شد صندلی خود در سنا را حفظ کند.

​​تام کارپر سناتور دموکرات از ایالت دلاور موفق شد اکثریت آرا را به دست بیاورد و صندلی خود در سنا را حفظ کند.بن کاردین، سناتور دموکرات ایالت مریلند اکثریت آرا را به دست آورد و صندلی خود را در سنا حفظ کرد.

​​تیم کین، سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا موفق شد اکثریت آرا را به دست آورده و صندلی خود در سنا را حفظ کند.در ایالت اوهایو، مارسی کاپتور، قانونگذار دموکرات، توانست با پیروزی در حوزه ۹ این ایالت کرسی خود را در مجلس نمایندگان حفظ کند.

 

مارسی کاپتور - آرشیو

​​در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا، مایکل والتز، جمهوریخواه، در حوزه ۶ ایالت فلوریدا پیروز شد.اولین نتیجه قطعی انتخابات مربوط به ایالت ورمونت است که در آن سناتور برنی سندرز، با ۶۳ درصد آرا رقیب جمهوریخواه و دیگر رقیب خود را شکست داد.

برنی سندرز در کنوانسیون آرای ایالت ورمونت را اعلام کرد و رسما از خانم کلینتون به عنوان نامزد رسمی حزب دموکرات معرفی کرد. 

​​جنیفر وکستون، کاندیدای دموکرات، با پیروزی در انتخابات، جای یک قانونگذار فعلی جمهوری‌خواه ایالت ویرجینیا را در مجلس نمایندگان می گیرد.

​​

 

 نتایج اولیه آراء (کمتر از یک درصد) انتخابات سنا حاکی از آن است که بیل نلسون، سناتور فعلی دموکرات، از رقیب جمهوریخواه خود عقب تر است. 

 

تصویر آرشیوی از بیل نلسون، سناتور دموکرات ایالت فلوریدا

​​کارولینای شمالی، اوهایو، و ویرجینیای غربی سه ایالتی هستند که تا دقایق دیگر حوزه های رای‌گیری در آنها بسته می شود.

 

 شبکه ام.اس.ان.بی.سی. پیش بینی می کند که در ایالت ویرجینیا، تیم کین، سناتور فعلی دموکرات، بر رقیب جمهوریخواه پیروز می شود. در ایالت ورمانت، برنی سندرز، سناتور فعلی دموکرات، پیروز می شود. اما در ایالت ایندیانا، رقابت بین سناتور فعلی دموکرات و رقیب جمهوریخواه او نزدیک است. هر چند در رای گیری های اولیه، رقیب جمهوریخواه در پیش است. این پیش بینی ها قطعی نیست.

 

تصویر آرشیوی از برنی سندرز.

​​موضوع دخالت خارجی از طریق شبکه‌های اجتماعی برای جهت دهی به انتخابات آمریکا، پیش از آغاز رای گیری بار دیگر مطرح شد. روز دوشنبه فیس بوک اعلام کرد که ۱۱۵ حساب کاربری را، که عملکرد هماهنگ غیرقابل اعتماد داشته و به گفته مسئولان انتظامی احتمالا با خارجی ها ارتباط داشتند، مسدود کرده است.

اتاق کنترل فیس بوک برای انتخابات میاندوره ای

​​حوزه های رای گیری در ایالت های ایندیانا و کنتاکی بسته شده است و تا دقایق دیگر، هفت شب به وقت شرق آمریکا، حوزه های رای گیری در ایالت های فلوریدا، جورجیا، کارولینای جنوبی، ورمانت، و ویرجینا بسته می شود.

صف رای دهندگان در ویرجینیا

​​

 

 کمتر از یک درصد آراء انتخابات سنا در ایالت ایندیانا که حوزه های رای گیری در آن بسته شده، شمرده شده است و کاندیدای جمهوریخواه با ۵۷ درصد آراء از رقبای خود جلوتر است. جو دانلی، سناتور دموکرات، برای حفظ کرسی خود در سنا تلاش می کند.

جو دانلی - آرشیو

​​

 اولین حوزه های رای گیری در ساعت ۶ عصر به وقت شرق آمریکا بسته شد. آخرین حوزه رأی گیری در آلاسکا خواهد بود که هفت ساعت بعد بسته خواهد شد.

​​شبکه ام.اس.ان.بی.سی می گوید طبق نظرسنجی ها ۵۸ درصد دموکرات ها می گویند بیمه سلامت مهمترین مسئله برای آنها بوده است. ۴۱ درصد جمهوریخواهان موضوع مهاجرت را مهمترین مسئله عنوان کرده اند. و ۴۳ درصد رای دهندگان مستقل نیز  بیمه سلامت را مهمترین مسئله اثر گذار بر انتخاب خود عنوان کرده اند.روزنامه هاآرتص در مقاله ای نوشته است که اگر دموکرات ها اکثریت مجلس نمایندگان را به دست بیاورند، تغییری در سیاست پرزیدنت ترامپ در قبال توافق اتمی با ایران صورت نمی‌دهند. چون اولا این سیاست تصمیمی است که در کاخ سفید گرفته شده و نه در کنگره، و دوم این که اولویت اصلی هر دو حزب اتحاد با اسرائیل است. در این مورد هم نخست وزیر اسرائیل اصلی ترین مشوق پرزیدنت ترامپ برای خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها بوده است.

​​روزنامه وال استریت جورنال، عنوان اصلی خود را به حضور پررنگ رأی دهندگان در انتخابات میان دوره ای کنگره اختصاص داده است. این روزنامه که بیشتر به حزب جمهوریخواه متمایل است، می گوید نظرسنجی ها از این حکایت دارند که دموکرات ها در مسیر کسب اکثریت مجلس نمایندگان، و جمهوریخواهان در مسیر حفظ اکثریت سنا قرار دارند.

 

آرلینگتون، ویرجینیا

​​

 

 اگر دموکرات ها دست کم ۲۳ صندلی بیشتر از قبل در این انتخابات به دست بیاورند، برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۱ کنترل مجلس نمایندگان را از جمهوریخواهان پس می گیرند؛ امری که نقش آنها را در اثرگذاری بر سیاست خارجی آمریکا بیشتر می‌کند. با این حال، آنها همچنان برای قانونگذاری باید با سنا کار کنند که به احتمالا اکثریت آن در دست جمهوریخواهان باقی می‌ماند.

​​از نکات جالب این که یک وبسایت از مردم کمک مالی می گیرد تا به مراکز اخذ رای که صف های طولانی دارد و رای دهندگان گرسنه شده اند، پیتزا بفرسد. افرادی که در صف های طولانی هستند می توانند با مراجعه به این وبسایت، وضعیت حوزه رأی گیری را از نظر شلوغی گزارش دهند تا پیتزا برای آنها فرستاده شود. وبسایت «پیتزا به مرکز اخذ رای» می گوید تا این لحظه بیش ۵۰۰۰ پیتزا به ۲۸۹ مرکز رای در ۴۱ ایالت فرستاده است.

 کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی دولت دونالد ترامپ روز سه شنبه در یک مرکز فرماندهی که وزارت امنیت داخلی، اف.بی.آی، و دیگر نهادهای فدرال ایجاد کرده اند، گفت مسئولان امور امنیت سایبری برای مقابله با هر نوع ناامنی سایبری آماده هستند. او گفت انتخابات امروز امن ترین انتخابات تاریخ مدرن است. مسئولان ایالتی و فدرال آمریکا برای مقابله با هرگونه مداخله احتمالی خارجی در انتخابات، با هم همکاری دارند.

آرشیو

​​یکی از داغ‌ترین رقابت ها در تگزاس جریان دارد؛ ایالتی که بیتو اورورک، کاندیدای دموکرات، می خواهد کرسی تد کروز، سناتور فعلی جمهوریخواه را بگیرد.

تد کروز و رقیب دموکراتش

​​

 احزاب، کاندیداها، و بسیاری از نهادهای مدنی آمریکا از قدرت شبکه های اجتماعی در اینترنت استفاده، و مردم را تشویق کرده اند که در انتخابات شرکت کنند و رای دهند. شبکه های اجتماعی به رای دهندگان در معرفی مراکز اخذ رای نیز کمک می کنند.

شیکاگو - ۶ نوامبر

​​

 در انتخابات میان دوره ای امسال، ۲۶۰ زن برای حضور در سنا و یا مجلس نمایندگان آمریکا کاندید شده اند.

 

​​

​​در حال حاضر تمامی مراکز اخذ رای در همه ایالت ها و مناطق باز است. از شرق تا غرب ایالات متحده.

ایالت آیووا

​​به لحاظ تاریخی، جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای رای دهندگان قابل اعتمادتری هستند. برای همین، رهبران حزب دموکرات تحت فشار بیشتری بوده اند تا از رای دهندگان این حزب بخواهند که حتما در انتخابات شرکت کنند.

رای دهندگان در لس آنجلس، کالیفرنیا

​​جمهوریخواهان از سال ۲۰۱۱ کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار داشته اند و از سال ۲۰۱۵ اکثریت سنا را به دست آوردند. از ژانویه ۲۰۱۷ نیز دولت فدرال به دست آنها افتاد. دموکرات ها در دو سال اول ریاست جمهوری اوباما، سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ علاوه بر دولت فدرال، کنگره را نیز در دست داشتند.

​​

​​خبرگزاری آسوشیتدپرس از تشکیل صف های طولانی و ایراد پیدا کردن برخی از دستگاه های حوزه های رای گیری خبر داده است. این خبرگزاری می گوید بیشترین مشکلات در ایالت جورجیا گزارش شده که در آن بین دو حزب به شدت رقابت جریان داشته است.​

صف رای در آتلانتا، جورجیا - ۶ نوامبر

​​

 

 در سنای آمریکا برای ۳۵ کرسی در انتخابات روز سه شنبه تعیین تکلیف می شود. از این تعداد ۲۶ کرسی در کنترل دموکرات ها است. از ۱۰۰ کرسی سنا، ۵۱ کرسی اکنون دست جمهوریخواهان است.

 

میچ مککانول، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا است.

​​اوایل روز دوشنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و جف سشنز، دادستان کل آمریکا، نسبت به تقلب در انتخابات و «رای دادن غیرقانونی» هشدارهای شدیدی دادند. روزنامه واشنگتن پست با گزارش این خبر می گوید شواهدی مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات آمریکا وجود ندارد.

​​

 این نقشه تنوع موضوع‌های مطرح شده در آگهی‌های تلویزیونی انتخابات میان دوره‌ای را در مناطق مختلف آمریکا نشان می‌دهد. بیمه درمانی، مالیات و اشتغال بیش از همه موضوع ها مطرح شده است. بلومبرگ که نقشه را تهیه کرده، اعلام کرده است که تحلیلگرانش حدود ۳ میلیون آگهی پخش شده در ۲۱۰ شبکه محلی بررسی کرده‌اند.

​​​ایلهان عمر، آمریکایی سومالیایی تبار، می خواهد از ایالت مینه‌سوتا به عنوان قانونگذار دموکرات وارد مجلس نمایندگان آمریکا شود. در صورت پیروزی در انتخابات، وی اولین پناهنده سابق و یک سومالیایی تبار خواهد بود که به عنوان قانونگذار وارد کنگره می شود. رقیب او در انتخابات، جنیفر زیلینسکی (جمهوریخواه) است.

ایلهان عمر

​​​​​

 ۳۶ فرماندار در انتخابات امروز در سراسر آمریکا انتخاب می شوند. نتیجه انتخاب فرمانداران به اندازه بدست گرفتن کنترل سنا و یا مجلس نمایندگان برای احزاب فعلا شاید کم اهمیت تر باشد. اما برای انتخابات دو سال آینده، اهمیت دارد.

​​انتخابات برای انتخاب ۴۳۵ نماینده مجلس نمایندگان، ۳۵ کرسی سنا و ۳۶ فرماندار ایالت‌ها برگزار می‌شود. دموکرات ها چشم به گرفتن کنترل مجلس نمایندگان دارند وجمهوریخواهان امیدوارند که با تقویت اکثریت خود در سنا، کنترل مجلس را نیز حفظ کنند.

​​در تلاش برای کسب اکثریت سنا، دموکرات ها در چند ایالت با جمهوریخواهان رقابت دارند. اما در ده ایالت زیر، که در سال ۲۰۱۶ به دونالد ترامپ رای دادند، رقابت برای دموکرات ها سخت‌تر است.

ایندیانا، میزوری، مونتانا، داکوتای شمالی، ویرجینیای غربی، اوهایو، فلوریدا، ویسکانسن، پنسیلوانیا، و میشیگان.

​​از رقابت هایی که تاثیر سراسری دارد، رقابت باربارا کامستاک، قانونگذار جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان از حوزه ۱۰ این ایالت با رقیب دموکرات، جنیفر وکستون است. این دو رقابت نزدیکی دارند.

در حوزه ۷ انتخاباتی ویریجینا نیز، دیوید برت، قانونگذار جمهوری‌خواه برای حفظ کرسی خود در مجلس نمایندگان آمریکا، با دو کاندیدای دموکرات و لیبرترین مبارزه می کند.

 

جنیفر وکستون

​​باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین نیز در روزهای اخیر برای جلب رای به سود دمکراتها تلاش کرد. او یک روز پیش از رای گیری در یکی از گردهمایی های انتخاباتی گفت: «این، احتمالا مهمترین انتخابات زندگی مان است.»

​​

 پرزیدنت ترامپ در روزهای اخیر تلاش گسترده ای برای جلب آرا به سود جمهوریخواهان انجام داد. او یک روز پیش از روز رای گیری در سه گردهمایی انتخاباتی مختلف حاضر شد. او گفت: «هر دستاوردی که کسب کرده‌ایم در گرو انتخابات فردا است.»

​​در ایالت ویرجینیا، تیم کین، سناتور دموکرات، برای حفظ کرسی خود با کوری استورات (کاندیدای جمهوری‌خواه) رقابت دارد. کوری استورات طرفدار سیاست‌های سختگیرانه‌تر علیه مهاجران فاقد مدارک قانونی است.

کوری استورات

​​در مریلند، بن کاردین، سناتور دموکرات با تونی کمپبل، کاندیدای جمهوری‌خواه، رقابت می‌کند. بن کاردین در کنگره علیه برجام رای داده بود اما بعدا نسبت به خروج آمریکا از آن نیز ابراز نگرانی کرده بود.

بن کاردین

​​در ایالت مریلند، لری هوگان، فرماندار جمهوری‌خواه این ایالت، برای حفظ کرسی خود با بن جلس (دموکرات) رقابت می کند. لری هوگان از سال ۲۰۱۵ با دو سرطان مختلف مبارزه کرده است.

​​یک نکته جالب در مورد انتخابات میاندوره ای آمریکا، امکان رای دادن زودهنگام است. حدود ۳۶ میلیون شهروند رای خود را پیش از روز انتخابات به صندوق انداختند. در برخی ایالت‌ها نظیر ویرجینیا، رای دهندگان رای خود را با پست فرستادند.

یک حوزه رای گیری در کالیفرنیا که رای گیری زودهنگام در آن انجام شد.

​​شرکت های تاکسی یاب آنلاین نظیر اوبر و لیفت در روز انتخابات برای مشتریان خود تخفیف هایی قائل شده اند تا رای دهندگان راحت تر به محل اخذ رای بروند.

 

​​انتخابات میاندوره‌ای کنگره به طور سنتی نوعی همه پرسی در مورد اولین دو سال عملکرد رئیس جمهوری نیز به شمار می رود و نتایج آن به نوعی قضاوت شهروندان در مورد عملکرد رئیس جمهوری محسوب می‌شود. مهاجرت و بیمه درمانی دو موضوع غالب بر رقابتها در این مبارزات بوده است.

​​در روزهای اخیر سیاست مهاجرت پرزیدنت ترامپ  موضوع اصلی کمپین نامزدهای جمهوریخواه بوده در مقابل رقبای دمکرات آنها روی پوشش درمانی دولت پیشین موسوم به «اوباما کر» که جمهوریخواهان در جایگزین کردن آن ناموفق بوده‌اند، تمرکز کردند.

سخنرانی جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در کمپین حمایت از نامزدان حزب دموکرات در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا

​​

 رای گیری‌ها در شهر واشنگتن و بسیاری از ایالت‌های شرقی آمریکا نظیر ویرجینیا و مریلند در هوایی بارانی آغاز شد. هوای بارانی ممکن است بر میزان مشارکت تاثیر بگذارد. در شهر بارانی واشنگتن، مردم برای انتخاب شهردار و دادستان شهر رای می دهند.

انتخابات ۲۰۱۸ در شهر واشنگتن در هوای بارانی. منطقه کلمبیا هایتز

​​​​​در روزهای اخیر چهره های برجسته جمهوریخواه و دمکرات سعی در جلب آرا به نفع حزب خود داشته اند. دونالد ترامپ به نفع نامزدهای جمهوریخواه، و باراک اوباما و جو بایدن به نفع نامزدهای دمکرات در شهرهای مختلف سخنرانی کردند.

​​به گزارش ان پی آر، برخی کشورهای اروپای غربی که می بینند دولت ترامپ به آن سوی اقیانوس اطلس توجه چندانی ندارد، امیدوارند دمکرات ها دست کم کنترل مجلس نمایندگان را در دست بگیرند، اما در لندن طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از هواداران پرزیدنت ترامپ هستند و خواستار پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات.

​​​در حالیکه انتخابات میاندوره ای آمریکا آغاز شده است، ناظران در مناطق مختلف دنیا با نگاه متفاوتی به آن می‌نگرند. گزارش رادیو عمومی سراسری آمریکا می گوید برخی از کشورها از جمله چین،که در سال ۲۰۱۶ به پیروزی دونالد ترامپ دل بسته بودند، اکنون خواستار آن هستند که دمکرات ها در انتخابات جاری موفق شوند. این نکته ای است که پرزیدنت ترامپ نیز به آن اشاره کرده بود.رای گیری در ۳۷ ایالت آمریکا و شهر واشنگتن شروع شده است. این زن جوان کریستن نام دارد و با دختر شش ماهه‌اش نورا در انتخابات در ایالت آتلانتا شرکت کرده است

​​نوآوری زنان نامزد در انتخابات میاندوره‌ای آمریکا در گزارش شهلا آراسته

​​انتخابات میاندوره از صبح در ایالت های شرق آمریکا شروع شد. تا ساعاتی دیگر انتخابات در ایالت های میانی و بعد غرب آمریکا از جمله در کالیفرنیا آغاز می شود.