مورگان اورتگاس - آرشیو
مورگان اورتگاس - آرشیو

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در پیامی با اشاره به گذشت ۱۰۰ روز از سقوط یک هواپیمای مسافربری در ایران توسط سپاه پاسداران، درخواست کرد که رژیم ایران جعبه سیاه این هواپیما را تحویل دهد. 

خانم اورتگاس روز جمعه ۲۹ فروردین در پیامی در توئیتر گفت: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۰۰ روز پیش هواپیمای پرواز پی‌اس۷۵۲ را هدف قرار داده و سرنگون کرد و ۱۷۶ سرنشین و خدمه آن را به قتل رساند.» 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «ما صمیمانه‌ترین مراتب تسلیت‌مان را به خانواده قربانیان اعلام می‌کنیم. ما از رژیم ایران می‌خواهیم جعبه سیاه اطلاعات را تحویل دهد و از آزار خانواده‌های قربانیان، که حق دارند در آرامش عزاداری کنند، دست بردارد.» 

۱۰۰روز از شلیک سپاه به هواپیمای مسافربری گذشت؛ اعتراض بازماندگان به تلاش جمهوری اسلامی برای لاپوشانی
۱۰۰ روز از حمله موشکی سپاه پاسداران به پرواز ۷۵۲ هواپیمایی بین المللی اوکراین و کشته شدن ۱۷۶ نفر می‌گذرد و مقامات جمهوری اسلامی کماکان حاضر نیستند پاسخگوی خانواده قربانیان و مقامات کشورهای پیگیری‌کننده این فاجعه باشند.

پرواز ۷۵۲ هواپیمایی بین المللی اوکراین، که در تاریخ هشتم ژانویه ۲۰۲۰ با ۱۷۶ سرنشین از فرودگاه امام خمینی تهران راهی کی‌یف پایخت اوکراین بود، دقایقی پس از آغاز مسیر خود بر اثر حمله موشکی سپاه پاسداران در حوالی شهر جدید پرند استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن، که عمدتا ایرانی بودند، کشته شدند.

از ابتدای سقوط هواپیمای اوکراینی،‌ کارشناسان به آن مشکوک شدند.
کانادا به تلاش برای اجرای عدالت و دریافت غرامت برای قربانیان جنایت رژیم ایران ادامه خواهد داد
کانادا به تلاش برای اجرای عدالت و دریافت غرامت برای قربانیان جنایت رژیم ایران ادامه خواهد داد

 

Telegram Banner