وبسایت شبکه فاکس نیوز در گزارشی به سخنرانی اخیر نیکی هیلی درباره ایران پرداخته و نوشته، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در بازگشت به شورای امنیت، برای اولین بار پس از اعلام کناره گیری، استفاده ادعایی ایران از کودک سربازها را به شدت مورد حمله قرار داد و رژیم را به «تروریسم سودجویانه» متهم کرد.

هیلی خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: «استفاده از کودک سربازها یک تخطی بزرگ اخلاقی است که هر چند ایران آن را مبارک می داند ولی هر کشور متمدنی آن را رد می کند.»

اظهارات هیلی دو روز پس از آن ایراد شد که وزارت دارایی آمریکا تحریم هایی را علیه شبکه ای از نهادهای تجاری و مالی مرتبط با «نیروی مقاومت بسیج»، بازوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام کرد.

هیلی ایران را متهم کرد که با استفاده از «بسیج» نوجوانانی را برای جنگ در سوریه به کار می گیرد که شامل مهاجران جوان ۱۴ ساله افغان هستند. سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفت منابع مالی این گروه از «شرکت های ذینفع چند میلیارد دلاری فعال در صنایع خودروسازی، معدن، فلزات و بانکی در ایران» تامین می شود.

نیکی هیلی تاکید کرد: «اقتصاد ایران به شکل روزافزونی وقف تامین سرکوب داخلی و تخاصم خارجی شده است. در این مورد، شرکت های بزرگ تجاری و مالی هزینه های جنایت جنگی استفاده از کودک سربازها را تامین می کنند. این تروریسم سودجویانه است.»

هیلی تحریم های ایران را به «دلایلی خوب، گسترده و عمیق» توصیف کرد و وعده داد آمریکا به هر کار ممکن برای معکوس کردن جریان سرمایه بین المللی به ایران دست خواهد زد: «هر شرکت یا فرد حقیقی که با این شبکه ایران تجارت کند در فرستادن کودکان به کام مرگ در میادین جنگ در سوریه و دیگر نقاط همدست است.»

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.