**کریستین ساینس مانیتور: وزرات دفاع آمریکا از آزمایش آینده موشک سجیل ٢ از سوی ایران ناخشنود خواهد شد**تایمز لندن: راهکار لنگان دیپلماتیک تنها به تقویت موضع تندروان در حاکمیت ایران منجر خواهد شد**

فایننشال تایمز: هنوز روشن نیست تحریمهای جدید بهترین راه حل مشکلات با ایران باشد

روزنامه فایننشال تایمز، چاپ لندن در گزارشی با عنوان «معامله با ایران،» می نویسد: «تحریمهای تازه ایران که از سوی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید به پرزیدنت اوباما این امکان را می دهد تا با دست باز شرکتهایی که در ارتباط با تولید بنزین با ایران همکاری می کنند اقدام کند. هرچند هنوز روشن نیست تحریمهای جدید بهترین راه حل مشکلات با ایران باشد. زیرا قرار است این تحریمها حاکمیت ایران را تشویق به همکاری با جامعه بین المللی کند و از دیگر سو به شهروندان ایران آسیبی نرساند؛ اما آیا تحریمهای جدید چنین کارآیی ای خواهد داشت؟ تجربه تحریمهای وضع شده قبلی چندان امیدوار کننده نیست.

فایننشال تایمز: هنوز روشن نیست تحریمهای جدید بهترین راه حل مشکلات با ایران باشد

کریستین ساینس مانیتور: وزرات دفاع آمریکا از آزمایش آینده موشک سجیل ٢ از سوی ایران ناخشنود خواهد شد

روزنامه کریستین ساینس مانیتور چاپ آمریکا آزمایش موشکی ایران و موضع آمریکا می نویسد: وزرات دفاع آمریکا از آزمایش آینده موشک سجیل ٢ از سوی ایران ناخشنود خواهد شد. این روزنامه به نقل از هفته نامه تایم چاپ آمریکا می نویسد: موشکهای بالستیک قاره پیمای ایران که ماه آینده آزمایش می شود؛ مقابله ای با آزمایش سپردفاعی آمریکا در حوزه ناوگان جنگی خود بشمار می آید. این روزنامه می افزاید: آزمایش این موشک نگرانی تازه ای از سوی ایران برای جامعه جهانی بشمار می آید که گمان می رود در تلاش برای بدست آوردن دانش ساخت بمب اتمی است.

آيت الله خامنه ای: ايران ميخواهد تا در آينده دست نياز به سوی صاحبان قدرت دراز نکند

تایمز لندن: راهکار لنگان دیپلماتیک تنها به تقویت موضع تندروان در حاکمیت ایران منجر خواهد شد

روزنامه تایمز چاپ لندن نیز در گزارشی با عنوان «چالشهای دیپلماتیک» می نویسد: «آزمایش موشکی جدید ایران برای امتحان غرب بشمار بود و راهکار لنگان دیپلماتیک تنها به تقویت موضع تندروان در حاکمیت ایران منجر خواهد شد.» این روزنامه که می گوید افشاگر برنامه مخفی ساخت آغازگر اتمی ایران است، در این گزارش می افزاید: «هربار که ایران نسبت به انگیزه های هسته ای خود به جامعه جهانی دروغ گفت، دست به یک عمل جنجالی مثل امروز زده است.»

وال استريت جورنال: محمود احمدی نژاد، پشتیبانی از سبز یا سیاست زدودن سبز

وال استریت جورنال چاپ آمریکا با اشاره به سخنان محمود احمدی نژاد درباره جهان سبز در کپنهاگ عنوان «پشتیبانی از سبز یا سیاست زدودن سبز» را برای گزارش خود انتخاب کرده می نویسد: «رئیس جمهوری اسلامی ایران خواهان بهره گیری از انرژی بازیافتی و همکاری جهانی در زمینه جهان سبز شده است.» او خواهان انرژی خورشیدی؛ و دیگر منابع بهره گیری از انرژی بی پایان شده است. اما به قول یکی از رهبران صلح سبز، عملکرد او بیشتر سبززدایی بوده است تا حمایت از جهان سبز.