مورگان اورتگاس
مورگان اورتگاس

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به انصراف شرکت چینی و دیگر شرکت‌ها از قرارد با ایران گفت که ارزش ندارد [این شرکت‌ها] دارایی‌های خود را در خطر تحریم‌های آمریکا قرار دهند.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۱۴ مهرماه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «این شرکت چینی و بیش از ۱۰۰ شرکت دیگر، تصمیم درستی گرفته‌اند و معاملات بازرگانی با ایران را متوقف کرده‌اند.»

 

بیژن زنگنه ، وزیر نفت ایران، روز یکشنبه ۱۴ مهر ماه از کنار رفتن شرکت نفت دولتی چین از توافقنامه طرح توسعه بخشی از میدان گازی پارس جنوبی  خبر داده بود.

عکس از آرشیو
وزیر نفت ایران می‌گوید شرکت نفت دولتی چین از طرح توسعه پارس جنوبی کنار رفته است
وزیر نفت ایران می‌گوید شرکت نفت دولتی چین از طرح توسعه پارس جنوبی کنار رفته است

همچنین چندی پیش نیز  قرار بود شرکت توتال فرانسه این پروژه را اجرا کند؛ اما به دلیل تحریم‌های آمریکا از این کار انصراف داد.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی چندی پیش گفت واشنگتن به تحریم کسانی که نفت ایران را بخرند یا با سپاه پاسداران معامله کنند ادامه می‌دهد و هیچ معافیتی هم صادر نمی‌شود. وی همچنین تاکید کرد که به دلیل تحریم‌های آمریکا، فروش نفت ایران افت جدی داشته است.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، ​گفت که کارزار فشار حداکثری آمریکا به طور قاطع نشان داده است که هیچ مصونیت یا معافیتی در تحریم‌های ایران در کار نخواهد بود و هرگونه اقدام قابل تحریم، تحریم خواهد شد.

Telegram Banner