گردباد دوریان در حال گذر از سواحل ایالت‌های کارولینای جنوبی و شمالی است. باران شدید و امکان بروز سیل در نواحی ساحلی اعلام شده و ممکن است این وضعیت تا صبح روز شنبه ادامه پیدا کند.

 خبرگزاری آسوشیتدپرس چهارشنبه غروب گزارش داد تعداد کشته‌ها بر اثر توفان دریایی دوریان در جزایر باهاما به ۲۰ نفر رسید.

خانه‌ای در باهاما که بر اثر توفان تخریب شد.


پیشتر گفته شده بود، پنج نفر کشته شده اند.

پرزیدنت ترامپ وعده داد کمک های برای بازسازی باهاما اختصاص دهد.چرا هنوز توفان دریایی دوریان در شرق آمریکا جدی گرفته می شود

مرکز ملی گردباد آمریکا هشدار داد در جریان حرکت گردباد دوریان در شرق آمریکا، احتمال بالا رفتن سطح آب و وقوع سیل وجود دارد.

این نقشه مسیر توفان از جنوب به شمال ساحل شرقی آمریکا را نشان می دهد. واحد به فوت است. (هر فوت، حدود ۳۰ سانتیمتر است)

پیش‌بینی این مرکز می‌گوید در مسیر حرکت دوریان، ممکن است از حدود یک متر و ۲۰ سانتیمتر تا دو متر و ۴۳ سانتیمتر افزایش سطح آب روی دهد.

 

 سی ان ان می گوید حدود ۶۰ هزار نفر در باهاما نیاز به کمک های غذایی دارند. توفان به باهاما، که مجمع الجزایری در نزدیکی ایالت فلوریدای آمریکا است، آسیب زیادی زده است.

 شهر ویرجینیا بیچ که حدود هزار کیلومتر از ایالت فلوریدا فاصله دارد در هشداری داده که برای رسیدن توفان دوریان آماده است. این شهر در سه ساعتی جنوب پایتخت آمریکا قرار دارد.

 سی ان ان صبح چهارشنبه گزارش داد با اینکه از شدت توفان دریایی دوریان کاسته شده اما با سرعت بیشتری حرکت می کند.ران دسانتیس، فرماندار فلوریدا با انتشار عکسی از نیروهای ایالتی تشکر کرد. گروهی از نیروهای داوطلب کار دیده بانی توفان و بررسی جوانب بحران را بر عهده داشتند.

 تا صبح چهارشنبه، شدت توفان به میزان زیادی کاهش یافت. سی ان ان گزارش داد که سرعت باد به ۱۱۵ کیلومتر در ساعت رسید. توفان به سمت شمال فلوریدا و سپس کارولینای جنوبی می رود.

شهر جکسونویل

  

فرودگاه اورلاندو در ایالت فلوریدا سه شنبه تعطیل شد. با این حال اعلام شد با کاهش شدت توفان از روز چهارشنبه کار خود را آغاز خواهد کرد.همزمان با توفان دریایی و هشدار ها در فلوریدا، برخی نگران حیوانات خانگی هستند که با خطر مواجه بودند. دهها نهاد خیریه مدافع حقوق حیوانات اقداماتی را برای انتقال حیوانات خانگی تدارک دیده اند.

 صلیب سرخ جهانی می گوید برای کمک به آسیب دیدگان در باهاما آماده است.


 سه شنبه شب پیش بینی شد از شدت توفان کاسته شود اما همچنان هشدار ها باقی مانده است.کمی از شدت توفان دریایی «دوریان» کاسته شد. سرعت باد در مناطق تحت تاثیر به حدود ۱۷۰ کیلومتر در ساعت رسید.

شهر میامی در ایالت فلوریدا

 اولین گزارش ها از باهاما نشان می دهد که خسارت زیادی به برخی جزایر این منطقه آمده است. تعداد زیادی از قایق های تفریحی در اسکله های باهاما از بین رفته اند.

وضعیت یکی از جزایر باهاما بعد از توفان اخیر.

 نیک هیگ، فضانورد آمریکایی با ارسال عکسی از توفان دوریان از فضا توییت کرد: چشم توفان دوریان در این تصویر دیده می‌شود. از همین جا می‌شود قدرت آن را وقتی از این بالا به چشم آن نگاه می‌کنید، فهمید. 

 بیشتر ببینید:
تصاویری از شدت توفان دوریان با سرعت ۲۹۵ کیلومتر

 پرزیدنت ترامپ با حضور در مرکز سازمان مدیریت بحران فدرال موسوم به فیما از نزدیک بر آماده سازی برای مقابله با توفان دوریان نظارت دارد.

 بیشتر ببینید:
توفان دریایی دوریان باهاما را درنوردید

 هزاران نفر در شهر میامی در ایالت فلوریدا و سایر شهر با خرید تخته و گذاشتن کیسه های شن سعی در مقابله با اثرات توفان دارند.

 بیشتر ببینید:
پرزیدنت ترامپ سفر به لهستان را برای مدیریت امداد توفان دریایی دوریان لغو کرد

 طوفان دریایی دوریان از چند روز پیش در نزدیکی هائیتی شکل گرفت اما به این کشور آسیب چندانی نزد و با قدرت بیشتر به سمت جزایر باهاما رفت.